Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Modernizacja oraz budowa boisk sportowych przy jednostkach oświatowych Powiatu Limanowskiego

Powiat Limanowski realizuje projekt pn. „Budowa kompleksu boisk wraz z ich oświetleniem przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz modernizacja boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej”.

Dofinansowano ze środków Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej infrastruktury Sportowej – edycja 2021

Całkowita wartość zadania – 2 298 437,00 zł
Dofinansowanie – 1 149 218,50 zł

Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest:

1. Budowa kompleksu boisk wraz z ich oświetleniem przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej, na przyszkolnych terenach zielonych w tym:
  • boiska do siatkówki o wymiarach 9,0 x 18,0 m (nawierzchnia poliuretanowa) z opaską bezpieczeństwa wokół boiska o szerokości 2,0 m;
  • boiska do koszykówki o wymiarach 15,0 x 28,0 m (nawierzchnia poliuretanowa) z opaską bezpieczeństwa wokół boiska o szerokości 2,0 m;
  • boiska do piłki ręcznej/nożnej o wymiarach 20,0 x 40,0 m (nawierzchnia z trawy syntetycznej) z opaską bezpieczeństwa o szerokości 2,0 m;
  • skoczni do skoku w dal o rozbiegu długości 30,0 m z nawierzchni poliuretanowej;
  • rzutni do pchnięcia kulą.

Przy zachodniej i południowej krawędzi infrastruktury oraz wzdłuż wschodniej krawędzi boiska do piłki ręcznej zamontowane zostaną piłkochwyty o wysokości 6,0 m, natomiast przy krawędzi zachodniej boiska do piłki ręcznej piłkochwyty o wysokości 4,0 m.

Oświetlenie boisk realizowane poprzez maszty oświetleniowe (6 szt.), na których zamontowane zostaną oprawy oświetleniowe skierowane na poszczególne boiska.

Wzdłuż północnej krawędzi boiska do piłki ręcznej zlokalizowane będą obiekty małej architektury (rząd ławek bez oparcia oraz kosze na śmieci).

Dodatkowo zlokalizowane będą stojaki na rowery – 3 szt. (80 cm wys. i 100 cm dł.)

1. Modernizacja boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej. Obecnie znajduje się tam boisko asfaltowe, tereny zielone planowany jest remont boiska na:
  • boisko wielofunkcyjne o wymiarach 24,0 x 40,0 m (nawierzchnia poliuretanowa) z opaską bezpieczeństwa wokół boiska o szerokości 1,0 – 2,0 m;
  • skoczni do skoku w dal o rozbiegu długości 40,0 m z nawierzchni poliuretanowej;
  • rzutni do pchnięcia kulą;
  • bieżnia okrężna o długości 200 m.

Wokół boiska zostaną zamontowane piłkochwyty o wysokości 6 m. Odwodnienie terenu zapewnione zostanie poprzez drenaż wgłębny z wpięciem do istniejącej wewnętrznej kanalizacji deszczowej szkoły.

Oświetlenie boisk realizowane poprzez maszty oświetleniowe (4 szt.), na których zamontowane zostaną oprawy oświetleniowe skierowane na boisko.

Wzdłuż dwóch krawędzi boiska wielofunkcyjnego zlokalizowane będą obiekty małej architektury (rząd ławek bez oparcia oraz kosze na śmieci).

Dodatkowo zlokalizowane będą stojaki na rowery – 2 szt. (80 cm wys. i 100 cm dł.).