Można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego

plakat z logo małopolska i postaciami mężczyzny z brodą i kobiety

Od połowy maja do połowy czerwca trwa finałowy etap 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zgłoszonych zostało 198 projektów. Spośród nich 158 o zasięgu regionalnym oraz 40 o zasięgu wojewódzkim. Małopolanie mogą więc oddać głos na projekty w każdej z dwóch kategorii. Do rozdysponowania jest 14 mln złotych.

Ideą działania budżetu obywatelskiego jest aktywizacja różnych grup społecznych i środowisk na rzecz rozwoju województwa. Pod uwagę brane są inicjatywy o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, ekologicznym, edukacyjnym i z właściwie z każdej dziedziny, jeśli tylko mogą służyć rozwojowi naszego województwa i promocji ciekawych miejsc.

Głosować może każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat – meldunek nie jest wymagany. W tegorocznej edycji wprowadzono trzy sposoby głosowania:

• internetowo – na stronie bo.malopolska.pl
  • poprzez wrzucenie do urny papierowej karty – wzór do wydrukowania oraz lokalizacje urn na stronie bo.malopolska.pl, najbliższa urna znajduje się w Urzędzie Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
  • korespondencyjnie – wypełnioną papierową kartę należy przesłać na adres Urzędu Marszałkowskiego lub jego agend zamiejscowych.

Zgodnie z postanowieniami regulaminu powiat limanowski przyporządkowany jest do Regionu Małopolska Południowa. Zachęcamy do zapoznania z listą zadań regionalnych oraz głosowania na rodzime projekty.

plakat budżetu obywatelskiego