Na Mogielicy uczcili pamięć o Wielkim Polaku

Strzelcy przy krzyżu papieskim na Mogielicy

Jak co roku, byli pod krzyżem Papieskim, aby uczcić rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN  w dniu 04 kwietnia 2018 roku pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową  oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXV rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego „ Strzelec „ OSW w Tymbarku / 02 kwietnia 1993 r/.

W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas piękną, wiosenną aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca. – W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w XIII rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców i prosiliśmy Pana Boga za wstawiennictwem Naszego Papieża o dalsze błogosławieństwo dla członków Strzelca w 25 rocznicę reaktywacji Związku – kończy Józef Banach, inicjator akcji pieszych wędrówek  pamięci JP II na górę Mogielica.

Przypomnijmy, że z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego prze górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny.  W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: „Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki”.

 

źr.zdj: UG Tymbark

image_pdfimage_print

Udostępnij