Nagroda dla Powiatu Limanowskiego w transgranicznym konkursie na najlepszy e-produkt

23.06 br. w siedzibie Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu pt. „MikroLider Pogranicza” w  kategorii „Najlepszy e-produkt lub e-usługa” Powiat Limanowski zdobył główną nagrodę za projekt pn. „Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”.

W ramach projektu wykonano aplikację turystyczną połączoną z 50 beaconami zamontowanymi przy największych atrakcjach turystycznych powiatu limanowskiego. Innowacją w aplikacji są wgrane opracowane przez lokalną branżę turystyczną questy turystyczne. Wykonano stanowisko do wirtualnej rzeczywistości oraz interaktywne ławeczki turystyczne.

Projekt był realizowany w partnerstwie z Miastem Dolny Kubin. Wartość realizowanego projektu 53 720,80 EUR.

Nagrodę w Nowym Targu z rąk szefa Euroregionu Tatry odebrał Starosta Limanowski  – Mieczysław Uryga, który zaprezentował działania zrealizowane w ramach projektu.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można TUTAJ

fot. Mateusz Ksiazkiewicz, Związek Euroregion Tatry