Nagrodzone zdjęcia X edycji konkursu filmowo – fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat” można zwiedzać w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

W galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do końca stycznia można zwiedzać wystawę prezentującą fotografie autorstwa laureatów X Powiatowego konkursu filmowo – fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat”.

Rozstrzygnięcie X edycji konkursu miało miejsce w listopadzie 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej, a relacja z wydarzenia oraz pełna lista laureatów dostępna jest TUTAJ.

Uczestnicy powiatowego konkursu fotograficznego mieli możliwość zgłaszania swoich prac w dwóch kategoriach: „Pejzaż” oraz  ‘”Człowiek” . Na każdym z nagrodzonych zdjęć można podziwiać walory górskiej przyrody i wyjątkowy krajobraz  Beskidu Wyspowego i Gorców w różnych odsłonach oraz odcieniach. Fotografie ukazują również silny związek autorów z regionem, dzięki któremu w mistrzowski, osobisty i oryginalny sposób potrafią uchwycić „okiem obiektywu” jego piękno i nastrojowość. Fotografie  „opowiadają” historie, zachwycają, a także skłaniają do głębszej refleksji nad pięknem najbliższego nam otoczenia.

Umiejętności i zmysł artystyczny autorów zdjęć w X edycji konkursu zostały docenione przez jury. Do 31 stycznia br. również odwiedzający Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (Rynek 25) mogą podziwiać nagrodzone zdjęcia, które prezentowane są w mini galerii PCIT.  Oprócz nagrodzonych fotografii w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej można obejrzeć  film autorstwa Kacpra Florka prezentujący atrakcje gmin Powiatu Limanowskiego, który zajął  I miejsce w konkursie.

Serdecznie zapraszamy!