Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT

W związku z rozpoczęciem kolejnej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT, zapraszamy Państwa do zgłaszania Państwa produktów turystycznych, do 25 sierpnia br. Konkurs ma na celu wybranie najbardziej atrakcyjnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję.

Małopolska Organizacja Turystyczna, po raz kolejny prowadzi etap regionalny konkursu, poprzez zbieranie zgłoszeń, ocenę i wytypowanie produktów, które przejdą do etapu ogólnopolskiego.

Na etapie regionalnym zostaną wybrane: 3 najlepsze produkty turystyczne ubiegające się o Ogólny Certyfikat POT, (w tym produkt wskazany przez Komisję do ubiegania się o tytuł Certyfikatu Internautów), 1 produkt ubiegający się o Certyfikat Specjalny (dedykowany produktom, mało znanym, mającym niezwykły potencjał, istniejącym na rynku nie dłużej niż dwa lata) oraz 1 ubiegający się o Złoty Certyfikat POT.

Zgłoszenia można dokonywać na stronie: www.konkurs.pot.gov.pl, natomiast instrukcja zgłaszania dostępna jest pod linkiem: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/help/wlasciciel

W kolejnym etapie ogólnopolskim POT dokona wyboru produktów turystycznych, które otrzymają Wyróżnienia, Certyfikaty dla najlepszych produktów oraz Złoty Certyfikat POT.

Przypominamy, iż prawo do zgłoszenia do Złotego Certyfikatu mają jedynie te produkty turystyczne, które otrzymały w latach ubiegłych miano Certyfikatu POT. Zgłoszenia jednak można dokonywać, nie wcześniej niż po upływie 5 lat od daty otrzymania ogólnego Certyfikatu POT. Nagrodą główną dla produktu, który uzyska „Złoty Certyfikat” będzie krajowa kampania promocyjna.

Od 26 czerwca do 25 sierpnia mogą Państwo zgłaszać produkty i wprowadzać zmiany w swoich zgłoszeniach – poprzez klikanie na link, który Państwo otrzymali. Po tym czasie nastąpi zamknięcie możliwości zgłoszenia produktów, a następnie ocena komisji powołanej przez MOT i wskazanie produktów, które przejdą do etapu ogólnopolskiego.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny – Katarzyna Krysta, katarzynak@mot.krakow.pl, 12 421 16 04, 12 422 04 18. W razie wątpliwości proszę również o korzystanie z Regulaminu Konkursu, który zamieszczam w załączniku.