Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Najpopularniejsi sportowcy Sądecczyzny 2017 wybrani

Wszyscy nagordzeni sportowy na scenie

Najpopularniejsi Sportowcy 2017 roku z terenu powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego wybrani. Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu miała miejsce Gala Finałowa plebiscytu sportowego przeprowadzonego przez Gazetę Krakowską. Spośród nagrodzonych zostali wyróżnieni m.in. sportowy i trenerzy z terenu powiatu limanowskiego, którym serdecznie gratulujemy!

Jak co roku laury dla Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej odbierali nie tylko sportowcy, ale i trenerzy. Podczas tegorocznej gali po raz pierwszy organizatorzy wręczyli Stypendium im. Daniela Weimera dla Nadziei Sądeckiego Sportu. Daniel Weimer to zmarły pół roku temu ceniony redaktor sportowy Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego, który w swoich publikacjach popularyzował sport regionu Sądeckiego „Chcąc zachować go w pamięci, fundujemy stypendium jego imienia. Będziemy je wręczać co roku” – mówił obecny na Gali Dariusz Kołacz, wiceprezes Polska Press oddział w Krakowie.

Kapituła Stypendium w składzie: Ryszard Nowak – prezydent Nowego Sącza, Marek Pławiak – starosta nowosądecki, Monika Kowalczyk – kierownik sądeckiego oddziału „Krakowskiej”, Iwona Potoniec – kierownik Działu Reklamy „Krakowskiej”, ks. Józef Wojnicki – kapelan drużyny Sandecji, ks. Józef Kmak z Ptaszkowej – pasjonat narciarstwa biegowego, oraz Andrzej Kuźma – trener piłkarski – spośród zawodników- juniorów wybrała, a następnie wręczyła statuetkę i czek na tysiąc złotych dla najlepszego młodego sportowca – dziesięcioletnie piłkarzowi Dunajca Mateuszowi Pomietło.

Za osiągnięcia w 2017 r. Czytelnicy Gazety Krakowskiej wyróżnili drużynę roku, seniora roku, juniora roku oraz trenera roku w Nowym Sączu oraz trzech powiatach: nowosądeckim, limanowskim i gorlickim. Wśród wyróżnionych wybrani zostali sportowcy i trenerzy z terenu powiatu limanowskiego:

Najpopularniejsza Drużyna
1.    UKS Patria Młynne
2.    ORLIKI KS SOKÓŁ Słopnice
3.     UKS Płomień Limanowa

Najpopularniejszy Sportowiec – Senior
1.    Robert Faron (Salco Team)
2.    Emanuel Piaskowy (Team Hurom,)
3.    Mirosław Zięba (Gorce Kamienica)

Najpopularniejszy Sportowiec – Junior
1.    Andrzej Kowalczyk (ULKS Fajter)
2.    Anna Stelmach (Kamienica)
3.    Jakub Sowa (ARS Limanowa)

Najpopularniejszy Trener
1.    Zbigniew Karpierz (Koryo Mszana Dolna)
2.    Albert Golonka (UKS Płomień Limanowa)
3.    Kamil Musiał (Akademia Piłkarska „Mam Talent)

Składamy gratulacje dla nagrodzonych sportowców. Niech przyznane wyróżnienia będą dla Was motywacją do dalszej pracy i do doskonalenia się w swojej sportowej dziedzinie.

Źródło/Zdj.: www.gazetakrakowska,pl