Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Narodowe Czytanie 2020 – czytajmy razem „Balladynę”

Zbliża się tegoroczna powiatowa odsłona Narodowego Czytania, która odbędzie się w sobotę 5 września o godzinie 09:00 w Amfiteatrze w Parku Podworskim Wodzickich w Porębie Wielkiej. Tym razem Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego, lekturę klasyki polskiej literatury. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu, zaprezentuje w formie spektaklu Teatr „CRACOVIA”.

Teatr „CRACOVIA” pod tą nazwą występuje od 2007 roku, wcześniej, a więc od momentu powstania tj. od roku 1998,  funkcjonował jako Agencja Artystyczna „Cracovia”. W dorobku teatru są m.in. takie przedstawienia jak : „Balladyna”, ” Dziady cz.II”, „Zemsta”, „Kordian”, ” Antygona”, „Król Edyp”, „Romeo i Julia”, „Makbet”, oraz musicale : „Ania z Zielonego Wzgórza”, i Pułapka na Myszy” a więc klasyka literatury polskiej i światowej. W spektaklach występują aktorzy związani z wszystkimi teatrami krakowskimi, a muzykę do spektakli tworzy – ikona kompozycji polskiej – Ewa Kornecka. Teatr regularnie od 20 lat występuje na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, więc z pewnością jest Państwu znany.

W najbliższa sobotę Teatr „CRACOVIA” będzie miał przyjemność przybliżyć Państwu „Balladynę” Juliusza Słowackiego, wzbogaconą o udział gości oraz przedstawicieli samorządów z Powiatu Limanowskiego.

Spektakl będzie transmitowany on-line na stronie https://live.aztv.pl/czytanie/czytanie.php

Zapraszamy!

Regulamin Narodowego Czytania: https://powiat.limanowski.pl/wp-content/uploads/2020/08/Regulamin.pdf

 

 

 

2021-09-24 20:18:37, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa