Niedziela Palmowa w Tymbarku

a

W Niedzielę Palmową 25 marca na rynku w Tymbarku odbył się coroczny Konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany przez Sołtysa – Andrzeja Ligasa i Radę Sołecką Wsi Tymbark. W konkursie przyznano trzy miejsca oraz nagrody specjalne, które wręczył m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała.

Po niedzielnej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Tymbarku o godzinie 11.30 odbył się Konkurs Palm. Jak poinformowali organizatorzy wybór palm nie był prosty, ponieważ każda z palm była piękna i zrobiona w indywidualny sposób.

Jury, przy ocenie, brało pod uwagę także pracochłonność i estetykę wykonania, a także wielkość palm. Spośród wielu pięknych i różnorodnych – większych i mniejszych – palm komisja, składająca się z Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Tymbark wyłoniła zwycięzców. Przyznano także nagrody specjalne ufundowane przez Wójta Gminy Tymbark – Pawła Ptaszka, Starostę Limanowskiego – Jana Puchałę oraz Proboszcza Parafii Tymbark – ks. dr. Jana Banacha. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Piotr i Małgorzata Majkrzak

II miejsce – Wojciech Stelmach

III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Tymbarku – GRUPA MUMINKI

Nagrodę Wójta otrzymali – Adrian i Ewelina Majda, natomiast nagrodę ufundowaną prywatnie przez Starostę Limanowskiego otrzymało Niepubliczne Przedszkole u Cioci Agatki.

Zdobywcy I, II i III miejsca oraz wyróżnień specjalnych otrzymali nagrody pieniężne, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodycze i inne upominki rzeczowe.

Fundatorami nagród w Konkursie byli: Sołtys i Rada Sołecka Wsi Tymbark, Firma MTM Galicja Teresa i Marian Ścianek, Firma Tymbark, Firma Hydrokap – Władysław Kapturkiewicz, Firma Transportowa Jan i Jarosław Kaim, Wójt Gminy Tymbark, Starosta Limanowski, Proboszcz Parafii Tymbark.

Zapraszamy do fotogalerii z konkursu Palm autorstwa Rolanda Mielnickiego TUTAJ