Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym już za nami!

Dziecko maluje obrazek na folii w GPN

Gorczańskie atrakcje, dobra zabawa i czas na świeżym powietrzu – tak mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz turyści spędzili niedzielę 16 czerwca w Gorczańskim Parku Narodowym na Polanie Trusiówka w Lubomierzu Rzekach.  Podczas wydarzenia nie zabrakło również przedstawicieli Powiatu Limanowskiego w osobach: Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi i Przewodniczącej Rady Powiatu Ewy Filipiak.

Program spotkania obfitował w liczne zajęcia m.in. zabawy, gry i konkursy, które miały na celu odkrywanie tajemnic przyrody. Najmłodsi ćwiczyli malowanie, układanie przyrodniczych puzzli oraz uczestniczyli z rodzicami w grach zręcznościowych i terenowych w urokliwych zakątkach Polany Trusiówka.  Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR asekurowali chętnych wrażeń podczas wspinaczki na ściance i moście powietrznym, a przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa udzielali porad na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Nie mniejszym zainteresowaniem, wśród dostępnych rozrywek cieszyło się stoisko przygotowane przez Powiat Limanowski, gdzie odwiedzający otrzymali bezpłatne przewodniki, mapy, foldery, a także informacje na temat atrakcji turystycznych. Spore zainteresowanie wzbudziły również wirtualne spacery po powiecie za pomocą wirtualnych okularów VR. Dla najmłodszych czekały konkursy – puzzle i zagadki za które można było zdobyć ciekawe nagrody.

Na stanowiskach lokalnych twórców i rękodzielników z naszego regionu uczestnicy imprezy aktywnie i twórczo poznawali kulturę naszego regionu. Rodziny wędrując ze specjalnie przygotowanym paszportem od stoiska do stoiska mogli poznać różnorodność i bogactwo zarówno naszej przyrody jak i kultury.

„Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym” to wydarzenie organizowane przez Gorczański Park Narodowy we współpracy z Powiatem Limanowskim, Nadleśnictwem Limanowa, Grupą Podhalańską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Gminą Mszana Dolna, Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji,  oraz licznymi twórcami z gminy Mszana Dolna.

 

GALERIA „Niedziela w GPN” 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content