Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym

W niedzielę 27.06.2021 w siedzibie Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej odbyła się, po rocznej przerwie „Niedziela z Gorczańskim Parkiem Narodowym”. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się wszystkiego na temat gorczańskiej przyrody oraz jej ochrony, a także poznać najważniejsze zasady bezpieczeństwa w górach, jak również spróbować lokalnych przysmaków. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji i gier w plenerze. W wydarzeniu uczestniczył także Powiat Limanowski, którego stoisko informacyjne cieszyło się bardzo duża popularnością.

Niedziela z Gorczańskim Parkiem Narodowym powróciła po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19. W niedzielne popołudnie 26.06 W godzinach od 14:00-19:00 można było skorzystać z atrakcji GPN przygotowanych przez organizatorów, takich jak: ścianka wspinaczkowa, prezentacje oferty zagórzańskich producentów i rzemieślników, prelekcje przyrodnicze dotyczące zasad bezpieczeństwa w górach, oraz wiele gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Na stoisku informacyjnym Powiatu Limanowskiego, można było otrzymać bezpłatne foldery, broszury, książki, mapy i przewodniki turystyczne. Najmłodsi mogli również spróbować swoich sił w zabawach z nagrodami, sprawdzającymi wiedzę na temat naszego powiatu.

„Niedziela z Gorczańskim Parkiem Narodowym” to cykliczne wydarzenie, które  ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz na temat ochrony zasobów gorczańskiej przyrody a także wiedzy na temat zasad bezpiecznej turystyki. Jest to także świetna okazja na udane i  pożyteczne rozpoczęcie wakacji i rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content