Niesamowity koncert ku Pamięci Anny Jantar

Koncert na tymbarskim rynku

W niedziele 11 sierpnia na tymbarskim rynku studio TAKT, (grupa utworzona się z dawnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku), zgromadziła mieszkańców na niesamowitym koncercie, poświęconym pamięci wybitnej polskiej piosenkarki, Anny Jantar. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Uczestnicy koncertu mieli możliwość przenieść sie w lata 70 i 80 ubiegłego wieku, a to wszystko za sprawą niesamowitych wokalistek: Wiolety Kordeczki, Joanny Ligas, Moniki Smagi, Alicji Regi, Marleny Mazgaj, Ilony Kalety oraz Justyny Rusnarczyk. Koncert odbył się przy akompaniamencie zespołu muzycznego, w którego skład wchodzili: gitara elektryczna/akustyczna – Tomasz Sporek, gitara basowa – Bartosz Marek, perkusja – Robert Zając, klawisze – Jakub Sporek, skrzypce – Maria Mrózek, Michał Majeran, wiolonczela – Klaudia Sasuła. Publiczność, począwszy od najmłodszych i skończywszy na najstarszych bawiła się przed sceną przez cały czas trwania koncertu. Wszystkie piosenki przeplatane były krótkimi anegdotami z życia i twórczości Anny Jantar. Historie te przytaczane były przez prowadzących: Sylwie Stokłosę oraz Szymona Bóla. W trakcie koncertu zaprezentowane zostały hity wokalistki takie jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Jambalaya” oraz „Najtrudniejszy pierwszy krok”, a także wiele innych utworów, które były również dobrze tymbarskiej społeczności. Po zakończonym koncercie młodzież nie zwalniała tempa i w dalszym ciągu przenosiła uczestników w czasy PRLu, jednakże tym razem za sprawą dyskoteki, która była prowadzona przez Dawida Jarosza.

W czasie całego tego wydarzenia była możliwość skosztowania przepysznych potraw, które przygotowane zostały przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podłopienia.

 

 

źr.fot.: UG Tymbark

 

image_pdfimage_print

Udostępnij