Nowa Filia Nowosądeckiej Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej otwarta w Limanowej

2 czerwca w sali kinowej Limanowskiego Domu Kultury odbyło się oficjalne otwarcie Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, która swoją siedzibę będzie miała w budynku LDK przy ul. Bronisława Czecha 4.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego: Matra Malec – Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Grzegorz Biedroń – Radny Wojewódzki. Obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda.

Spotkanie w Limanowskim Domu Kultury otworzyła Marta Malec – Lech – Członek zarządu Województwa małopolskiego, po czym nastąpił wykład dr Wandy Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pt. „Książki i biblioteki kształtują ludzi” przeprowadzony on-line. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, a Alina Marek – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu przedstawiła ofertę biblioteki.

Spotkanie w sali kinowej zakończyło się mi miłym akcentem wręczenia symbolicznych Kart Czytelnika przez Martę Malec – Lech z zarządu Województwa Małopolskiego dla przybyłych gości.

Kolejnym punktem spotkania było otwarcie wystawy prac uczestników II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn.”W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” połączone ze zwiedzaniem budynku biblioteki.

Nowy Oddział Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej będzie od dziś służył nauczycielom, studentom oraz uczniom powiatu limanowskiego, a także wpłynie na lepszą dostępność do literatury specjalistycznej z zakresu dydaktyki w regionie.