Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Fundusze Europejskie - informacja o realizowanej inwestycji pn. "Nowoczesne Nauczanie w I LO w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej - edycjaVII"

Powiat Limanowski realizuje projekt pn. „Nowoczesne nauczanie w I LO w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – edycja VII”.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 10  Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4 Małopolska chmura edukacyjna, Typ projektu: B. Małopolska chmura edukacyjna – część konkursowa.

Beneficjent projektu: Powiat Limanowski
Realizator projektu: I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej

Całkowita wartość projektu: 66 948,50 zł
Wysokość dofinansowania: 95 % , tj. 63 601,07 zł
Okres realizacji projektu:  rok szkolny 2022/2023

Celem Projektu jest rozwijanie zainteresowań, wzrost kompetencji kluczowych oraz kształtowanie właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy uczniów I LO w Limanowej
w tym ze szczególnymi potrzebami, poprzez współpracę z małopolskimi uczelniami wyższymi
z przedmiotów biologia, język angielski i umiejętności uczenia się.

Grupę docelową Projektu stanowią uczniowie klas 1 i 3  I LO w Limanowej w roku szkolnym 2022/2023, chcący rozwijać swoje zainteresowania i posiadający kompetencje do udziału
w zajęciach wykraczających ponad podstawę programową kształcenia dla danego przedmiotu.

W ramach Projektu realizowane są zadania związane z prowadzeniem dodatkowych zajęć dla uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, tj.:

• zajęcia on-line: obszar tematyczny – biologia (w tym wyjazd na uczelnię wyższą),
  • zajęcia on-line: obszar tematyczny – język angielski (w tym wyjazd na uczelnię wyższą),
  • zajęcia on-line: obszar tematyczny- umiejętności uczenia się  (w tym wyjazd na uczelnię wyższą),
  • koła naukowe: obszar tematyczny – biologia,
  • koła naukowe: obszar tematyczny – język angielski,
  • koła naukowe: obszar tematyczny – umiejętności uczenia się.

Projekt obejmuje także zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów biorących udział
w projekcie oraz do pracowni biologicznej, języka angielskiego oraz pracowni gdzie odbywają się zajęcia  z obszar tematycznego – umiejętności uczenia się.

Główne rezultaty jakie zostaną osiągnięte dzięki realizacji Projektu, to podniesienie przez uczniów biorących w nim udział kompetencji w zakresie obszarów tematycznych: biologia
język angielski i umiejętności uczenia się.

Pliki do pobrania:

Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Formularz zgłoszenia do projektu
Zgoda na utrwalenie i rozpowszechnianie wizerunku
Oświadczenie uczestnika projektu
Zakres danych osobowych do Centralnego Systemu Teleinformatycznego
Regulamin uczestnictwa
Ogłoszenie o naborze do projektu