Noworoczne Spotkanie Samorządowe w Tymbarku

W dniu 23 stycznia w remizie OSP w Tymbarku odbyło się Samorządowe Spotkanie Noworoczne Spotkanie Samorządowe, którego organizatorami był Wójt oraz Zarząd Gminy Tymbark. W wydarzeniu wziął udział Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga oraz Czesław Kawalec- Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, jak również przedstawiciele władz gminnych, lokalni przedsiębiorcy, członkowie organizacji pozarządowych oraz innych organizacji oraz instytucji działających na terenie gminy.

Przewodnicząca Rady Gminy Stanisława Urbańska i Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, jako gospodarze spotkania przywitali zebranych gości.

Noworoczne Spotkanie Samorzadowe w Gminie TymbarkNoworoczne Spotkanie Samorzadowe w Gminie Tymbark - Starosta Limanowski podczas przemówienia

Cześć artystyczną, utrzymana w świątecznym klimacie, przygotowały dzieci z  Przeszkolą Samorządowego w Tymbarku pod kierunkiem opiekunek: Pani Krystyny Kałużnej, Pani Anny Leśniak i Pani Pauliny Surdziel, które po swoim występie zebrały gromkie brawa. Następnie Krótki recital składający się z wykonania tradycyjnych pastorałek  przedstawił  zespół pn. „Dzieci Gór Beskidu” kierowany  Pana Antoniego Kęskę.

Kolejnym punktem noworocznego spotkania spotkania była prezentacja multimedialna, przestawiająca najważniejsze wydarzenia i inwestycje  zrealizowane w minionym roku w gminie Tymbark, którą omówił Wójt Paweł Ptaszek.

Później głos zabrali przybyli goście: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Czesław Kawalec Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, który przybył na spotkania jako przedstawiciel firmy Tymbark, Mirosław Zygmunt dyrektor biura poselskiego poseł Urszuli Nowogórskiej oraz Dariusz Biedroń Komendant Komisariatu Policji  Wszyscy wymienieni złożyli przybyłym najserdeczniejsze życzenia, wspomnieli też o dobrej współpracy z Gminą Tymbark i wyrazili poparcie dla inicjatywy organizowania tego rodzaju spotkań w przyszłości.

Noworoczne Spotkanie Samorządowe zakończył wspólny, pyszny poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymbarku.

źródło: UG Tymark