Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Laskowej

W ubiegłą sobotę, 4 sierpnia 2018r. w Laskowej na stadionie sportowym KUKS „Laskovia” miały miejsce Gminne Uroczystości z okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wydarzeniu wzięła udział m.in Jolanta Grzegorzek – Radna Powiatu Limanowskiego.

Święto rozpoczęło się Mszą Św. w intencji Ojczyzny o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym w Laskowej, po której nastąpił przemarsz na stadion. O godz. 17.15 powitano gości i odśpiewano Hymn Narodowy. W dalszej części odbył się pokaz konnej grupy rekonstrukcyjnej. Później, o godz. 18.00 warto było obejrzeć widowisko patriotyczno – religijne pt. ”Od miłości do niepodległości”. Uczestnicy uroczystości mogli poczęstować się wojskową grochówką z kotła. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna pod gwiazdami z przebojami lat 80-tych i 90-tych.

Fotorelacja z wydarzenia