Obchody 25-lecia LKS Mordarka

25-lecie LKS Mordarka. 23.06.2019

23 czerwca br. Klub Sportowy LKS Mordarka  świętował jubileusz 25-lecia działalności.  Wydarzenie rozpoczęła mszą św, a następnie wszyscy uczestnicy  przenieśli się na stadion w Mordarce, aby uczestniczyć w dalszej części obchodów.

Na otwarcie swoje mecze rozegrali seniorzy drużyn LKS Mordarka, Krokus Przyszowa, Płomień Limanowa oraz Zawisza Rożnów.

Tuż po zakończeniu rozgrywek, podczas części oficjalnej miały miejsce wystąpieniami zaproszonych gości. Podziękowania dla Zarządu klubu oraz Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli m.in. Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Stanisław Piegza – radny powiatu limanowskiego, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Urszula Nowogórska – Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Stanisław Strug – Prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, Józef Król – Wiceprezes LPPN,  i prezes LKS Rupniów oraz liczne grono zaproszonych gości wśród których znaleźli się radni gminni Adam Ryś, Rafał Woźniak, Sylwester Hasior, Daniel Łącki, sołtys wsi Mordarka – Kazimierz Wojtas, prezes LKS „Płomień” Limanowa – Mirosław Twaróg oraz Mateusz Wroński – działacz sportowy i trener MKS Limanovia Limanowa oraz Waldemar Opioła – właściciel firmy Kajet, współogranizator turniejów KAJET CUP.

Po oficjalnych wystąpieniach nadszedł czas na część artystyczną w trakcie której mieli okazje zaprezentować się  m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordarce, cheerleaderki MAX DANCE oraz ARS LIMANOWA. Mozna było również posłuchać koncertu Parafialna Orkiestra Dętej z Mordarki oraz Zespół Regionalny „Spod Kicek”, a także gawędy Dominika Matysa. Niewątpliwą atrakcją był również pokaz trickingu (sportu łączącego sztuki walki, gimnastykę i breakdance) w wykonaniu Pawła Śmierciaka oraz pokaz wschodnich sztuk walki Pawła Smolenia. Przez cały czas trwania imprezy najmłodsi mogli korzystać z darmowych urządzeń rekreacyjnych i stoisk gastronomicznych. Wiele emocji towarzyszyło losowaniu nagród w loterii w której na posiadaczy szczęśliwych losów czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród – w tym rower górski.

Równie ciekawie było także na boisku, ponieważ równolegle z występami artystycznymi swój turniej piłkarski rozegrały drużyny Oldbojów. Zawodnicy, którzy przez lata bronili barw LKS Mordarka spotkali się na boisku z Oldbojami Limanovii Limanowa i Laskovi Laskowa.

25-lecie LKS Mordarka. 23.06.2019

Z racji jubileuszowego charakteru imprezy wręczono odznaczenia zasłużonych dla klubu działaczy. Uhonorowano wszystkie osoby, które przez lata przysłużyły się rozwoju i sukcesów klubu ,a w ich stronę skierowano wiele ciepłych słów wdzięczności. Odznaczenia i wyróżnienia otrzymali:

– ZŁOTĄ ODZNAKĘ: Adam Szubryt (pośmiertnie)

SREBRNĄ ODZNAKĘ: Bogdan Ryś, Władysław Sułkowski, Franciszek Jarecki

BRĄZOWĄ ODZNAKĘ: Gmina Limanowa – na ręce Wójta Gminy, Dorota Sułkowska, Józef Michalik, Roman Szewczyk, Mieczysław Mól, Jan Bulanda – senior, Jan Bulanda – junior, Franciszek Ryś,  Danuta Bulanda, Honorata Maraszewska, Waldemar Opioła, Józef Pietryga, Stefan Pietryga, Józef Król, Adam Pietryga, Dawid Sułkowski, Mateusz Ryś, Paweł Kuziel, Paweł Czachurski, Kamil Postrożny, Iwona Słowiak-Bąba, Barbara Czachura, Stanisław Pietryga, Krystyna Sukiennik, Ireneusz Piwowar.

Podziękowania i pamiątkowe dyplomy otrzymali również: Roksana i Rafał Kądziołka, Piotr Bąba, Barbara Czachura, Iwona Jasica, Monika i Paweł Czachurscy, Katarzyna i Paweł Kuziel, Monika i Piotr Kądziołka, Marta i Andrzej Dudek, Marcin Wojcieszczak, Mateusz Ryś, Dawid Sułkowski.

Jubileuszowe świętowanie na stadionie sportowym ww Mordarce zakończył występ zespołu VIVA BAND.

25-lecie LKS Mordarka. 23.06.2019

Całej społeczności LKS Mordarka życzymy wiele radości ze sportowych sukcesów sukcesów oraz osiągnięć, a także świętowania kolejnych pięknych jubileuszy.

źrodło: UG Limanowa