Obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej

W niedzielę w samo południe, w Bazylice Matki Boskiej w Limanowej odbyła się uroczysta Eucharystia będąca hołdem pamięci zdradziecko zamordowanych polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych miejscach kaźni za wschodnią granicą.

Uroczystości upamiętniające 79. Rocznicę zbrodni katyńskiej rozpoczął Apel Pamięci wykonany tradycyjnie przez uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej. Następnie w Bazylice odprawiona została msza święta, a po niej nastąpiło złożenie kwiatów przy pamiątkowej tablicy obok bazyliki. Pamięć zmarłych uczcili mieszkańcy oraz przedstawiciele  samorządów, służb i instytucji. Kwiaty pod tablicą złożył Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP. W uroczystości parlamentarzyście towarzyszył radny sejmiku Województwa Małopolskiego pan Grzegorz Biedroń oraz radna powiatu limanowskiego pani Marzena Gąsior. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk.