Oczekiwana przez mieszkańców gminy Tymbark inwestycja oficjalnie oddana do użytku

Wczoraj przedstawiciele władz Powiatu Limanowskiego oraz Gminy Tymbark dokonali uroczystego odbioru chodnika na odcinku drogi powiatowej Piekiełko – Tymbark. Inwestycja ta była zrealizowana w ramach inicjatyw samorządowych Powiatu i Gminy w relacji finansowej 50/50.

Zadanie realizowane na odcinku drogi powiatowej w miejscowości Tymbark tj. od skrzyżowania z drogą gminną „Kopana Droga” do skrzyżowania z drogą gminną do zakładu MASPEX obejmowała wykonanie prawostronnego chodnika łącznie 575 mb. o nawierzchni z kostki brukowej, kanalizacji opadowej, poszerzenie jezdni, zjazdów, zatok autobusowych oraz z oznakowaniem drogi. Koszt całkowity inwestycji to blisko 929 000 zł z czego 50% stanowi udział Powiatu Limanowskiego.

Zarówno Starosta jak i Wójt, zabierając głos, podkreślili, że wybudowany chodnik to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która była możliwa do realizacji dzięki bardzo dobrej współpracy Gminy i Powiatu.

W odbiorze udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych: Starosta Limanowski Jan Puchała i Wicestarosta Mieczysław Uryga, Radni Powiatowi: Czesław Kawalec i Tadeusz Kubowicz,  Gospodarz Gminy Tymbark Wójt Paweł Ptaszek, Radni Gminy Tymbark: Piotr Juszczak i Krzysztof Wiśniowski, Kierownik Referatu Inwestycji UG w Tymbarku Zbigniew Kordeczka, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej Marek Urbański oraz wykonawca inwestycji Pan Grzegorz Zając Prezes Firmy Zibud i inspektor nadzoru Janusz Liptak.

 

 

źr.fot.: UG Tymbark

 

image_pdfimage_print

Udostępnij