Odbył się X Festiwal Śliwki Miodu i Sera

regionalny występ na scenie podczas X Festiwalu Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej

Już po raz dziesiąty miał miejsce Festiwal Śliwki Miodu i Sera. 5 sierpnia w Laskowej mieszkańcy powiatu limanowskiego prezentowali swoje kulinarne umiejętności, spotkanie odbywało się przy regionalnej muzyce oraz przyjaznej atmosferze. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk, Radni Powiatu: Jolanta Grzegorzek, Stefan Hutek oraz p.o. Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej Marcin Radzięta i Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Justyna Tokarczyk.

W ramach Festiwalu zorganizowany został konkurs kulinarny. Przygotowane potrawy oceniało Komisja, które następnie przyznała miejsca dla najlepszych:

Grand Prix „X Festiwalu Śliwki Miodu i Sera”:
– Gospodarstwo Agroturystyczne „Urygówka”
PIECONE MIYSO ZNASKIGO KOZIOŁECKA CO POS SIE NA TROWCE I RÓZNYK ZIOŁECKAK

I kategoria: CIASTA DESERY NAPOJE:
– Koło Gospodyń Wiejskich Krosna
ŚLIWKA W CZEKOLADZIE

II kategoria: DANIA GŁÓWNE:
– Koło Gospodyń Wiejskich Sechna
ROLADKI SCHABOWE ZE SUSKĄ SECHLOŃSKĄ W SOSIE BOROWIKOWYM

III kategoria: SERY:
– Gospodarstwo Agroturystyczne „Urygówka”
MISKA KOZIGŁO SYRA

IV kategoria: MIODY:
– Paweł Gajos Gospodarstwo Pasieczne
MIÓD ZE SPADZI LIŚCIASTEJ

NAGRODA SPECJALNA:
– Koło Gospodyń Wiejskich Kamionka Mała
STARODAWNA ZUPA WIGILIJNA

Wyżej wymienieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe patery oraz nagrody rzeczowe.

Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni za udział w konkursie. Nagrody na scenie wręczali: Przewodniczący komisji konkursowej – Wojciech Wiśniewski, Piotr Stach – Wójt Gminy Laskowa, Michał Kogutowicz – Przewodniczący Rady Gminy Laskowa, Jolanta Grzegorzek – Radna Rady Powiatu Limanowskiego, Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Dorota Gawryluk – Honorowy Obywatel Gminy Laskowa, Ewa Krysztopowicz – Kierownik Sekcji Promocji, Marketingu i Reklamy Telewizji TVP 3 oraz Justyna Tokarczyk – Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczosci Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Zapraszamy do FOTOGALERII