Odbył się XIX Gwiaździsty Rajd Szlakami Jana Pawła II

W dniach 30-31 maja odbyła się kolejna edycja wyjątkowego rajdu ku czci Patrona Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących pod hasłem „Która drogą iść przez życie – Jan Paweł II Papież wartości”.
30 maja 2023 roku młodzież z ZSTiO oraz z zaprzyjaźnionych szkół wyruszyła na papieskie szlaki. Nie zapomniała o słowach Ojca Świętego: pilnujcie mi tych szlaków i już po raz XIX przecierała je, przypominając jego naukę i podziwiając stworzone piękno. Rajd został rozpoczęty Mszą świętą w limanowskiej bazylice, po której złożono kwiaty i zapalono znicza pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie grupy wyruszyły w zaplanowane trasy. Uczniowie klasy 2PTI , 2PTP, 3PTSTAK oraz gościnnie Szkoły Podstawowej nr 3 pokonali trasę: Wąwóz Homole- Wysoka- Przeł. Rozdziela- Biała Woda. Ścieżki Pienińskiego Parku Narodowego wijące się między umajonymi polanami, malowniczymi potokami, pachnącymi lasami, wzniesieniami i górami zachwyciły i oczarowały wszystkich uczestników. A słowa Ojca świętego, który do nich przemówił, gdy losowo wybierali fragmenty z jego listów i kazań, skłoniły do refleksji i zadumy. Nie mogło zabraknąć pieczonej kiełbaski i ukochanej pieśni Papieża – Barki wspólnie odśpiewanej przy dźwiękach ukulele.
31 maja część klas podążała na Miejską Górę bądź na Jabłoniec gdzie przedstawiciele Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 przygotowali dla młodzieży ciekawą lekcję historii.
W uroczystym zakończeniu Rajdu udział wziął Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej.  Podczas podsumowania rozdane zostały nagrody przyznane w konkursach.

Źródło, fot.: ZSTiO Limanowa