Odbyła się „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”

Joanna Zawada na wydarzeniu - "Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym"

W niedzielę 26.06.2022 r. w Porębie Wielkiej  w otoczeniu parku  dworskiego hrabiów Wodzickich odbyła się „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”.  Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości na temat cennych zasobów gorczańskiej przyrody, jej ochronę, a także edukację dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa w górach. 

Spotkania w ramach „Niedzieli w Gorczańskim Parkiem Narodowym” to również możliwość spróbowania lokalnych, gorczańskich specjałów i wiele dodatkowych atrakcji , zwłaszcza dla najmłodszych m.in. ciekawe warsztaty i mnóstwo aktywności w plenerze. Udział w wydarzeniu i jego organizacji miał Powiat Limanowski. Powiatowe stoisko informacyjno – promocyjne było bardzo chętnie odwiedzane przez uczestników pragnących poznać region.

26 czerwca podczas „Niedzieli  w Gorczańskim Parku Narodowym” w Porębie Wielkiej uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji, wśród nich: ścianka wspinaczkowa, warsztaty edukacyjne (np. warsztaty zielarskie) i artystyczne, prezentacje oferty zagórzańskich producentów i rzemieślników, prelekcje przyrodnicze dotyczące zasad bezpieczeństwa w górach, oraz przyrodnicze gry oraz zagadki dla dzieci i wiele innych.

Odwiedzając stoisko Powiatu Limanowskiego, można było otrzymać bezpłatne foldery, broszury, książki, mapy i przewodniki turystyczne, ale też sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu np. rozwiązując krzyżówkę lub biorąc udział w grach z nagrodami.

W „Niedzieli w Gorczańskim Parkiem Narodowym” wraz z Powiatem Limanowskim wzięli udział m.in.: Grupa Podhalańska GOPR , Nadleśnictwo Limanowa, Małopolska Policja , Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu, Gmina Niedźwiedź, Zagórzańskie Dziedziny Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników , Stowarzyszenie Eko i Agroturystyczne „Gazda” oraz Fundacja Macerat.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami pierwszą wakacyjną niedzielę w Gorczańskim Parku Narodowym!

Wraz z Organizatorami zapraszamy również na kolejny piknik z cyklu „Niedziela w GPN” już na zakończenie wakacji, 28 sierpnia na Polanie Trusiówka w Lubomierzu-Rzekach.

Warto przypomnieć, że „Niedziela w Gorczańskim Parkiem Narodowym” to cykliczne wydarzenie, które  ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz na temat ochrony zasobów gorczańskiej przyrody a także wiedzy na temat zasad bezpiecznej turystyki.

FOTOGALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content