Odbyło się spotkanie z gminnymi Ekodoradcami

spotkanie z gminnymi Ekodoradcami

Dzisiaj, 28 lutego w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się pierwsze spotkanie po podpisaniu Porozumień z gminami o współpracy w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii’’ z Ekodoradcami gminnymi.

Celem spotkania było przeprowadzenie wspólnego dialogu na temat działań dla klimatu i środowiska w Powiecie Limanowskim. Omówiono dalsze działania na rzecz akcji #drzewodlaklimatu, która została zapoczątkowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a obecnie będzie kontynuowana przez wszystkie powiaty w Województwie Małopolskim. Akcja ma na celu nie tylko sadzenie nowych drzew, ale przede wszystkim ma podnieść poziom świadomości ekologicznej i środowiskowej wśród lokalnej społeczności. Dlatego fizyczne sadzenie drzew będzie połączone z cyklem wykładów nt. klimatu i środowiska.