Odbyły się kolejne, lipcowe „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”

Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego

Za nami kolejny piątek z „Regionalnymi Smakami Powiatu Limanowskiego”. 15 lipca br. w wydarzeniu na limanowskim rynku uczestniczyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadce (gmina Tymbark) oraz wielu mieszkańców Limanowej, jak również okolicznych miejscowości, którzy mieli okazję spróbować oraz nabyć tradycyjne potrawy i rękodzieło. Udział w wydarzeniu wzięły również Seniorki z Limanowskiego Domu Kultury, prezentujące hafty oraz  wykonywane przez siebie ozdoby.

 

 

Stoiska „Regionalnych Smaków Powiatu Limanowskiego” odwiedził również Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

 

Smakosze lokalnej kuchni i naturalnych produktów mogli delektować się wyśmienitymi potrawami m.in. domowym chlebem i wypiekami, serami, gołąbkami, bigosem oraz wieloma innymi przysmakami i przekąskami. Kulinarne specjały uzupełniało rękodzieło , które także zyskało zainteresowanie nabywców.

 

Dziękujemy za kolejne wspólnie spędzone, udane spotkanie w ramach akcji  „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego. Przypominamy, że ma ona na celu promowanie wyjątkowego dziedzictwa kulinarnego naszego regionu, produktów, których jakość i tradycja wytwarzania zasługują na poznanie i docenienie, jak również prezentację działalności i bogatego dorobku lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Na miłośników regionalnej kuchni czekamy już za tydzień na limanowskim rynku, w kolejnej odsłonie „Regionalnych Smaków Powiatu Limanowskiego”.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content