Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kręglach Fińskich o Puchar Starosty Limanowskiego

Artur Żaba wraz z zawodnikami Mistrzostw w Kręglach Fińskich

16 czerwca w Mszanie Dolnej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kręglach Fińskich o Puchar Starosty Limanowskiego. Patronat nad turniejem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Organizatorem wydarzenia był Artur Żaba Radny Powiatu Limanowskiego, animator Orlika w Kasine Wielkiej.

W turnieju wzięło udział 11 par. Ekipy w wyniku losowania zostały podzielone na 2 grupy. Grupa A – 6 ekip, grupa B – 5 ekip. W grupach rywalizacja toczyła się system każdy z każdym. Po fazie grupowej miała odbyć się faza pucharowa. Z każdej grupy kolejno awans do ćwierćfinału zapewniły sobie 4 najlepsze ekipy. Niestety w wyniku załamania pogody i gwałtownej burzy organizatorzy byli zmuszeni przerwać zawody. Liczyło się przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników. A wyniki końcowe zakwalifikowano jako ostateczne z fazy grupowej. Początek turnieju to fantastyczna atmosfera. Piękna pogoda, wiele uśmiechów i ostra rywalizacja na bardzo wysokim poziome.
Gratulacje dla wszystkich uczestników za udział w imprezie i zapraszamy na kolejne zmagania do Kasiny Wielkiej.

Wyniki:
1. miejsce – Kurczaki (Karol Ceklarz, Maks Kaleta)
2. miejsce – Rowerzyści (Kamiński Leszek Kamiński Kamiński Mateusz)
3. miejsce – Kubi Sport (Stokłosa Henryk Stokłosa Marek Stokłosa)

Nagrodę specjalną otrzymało rodzeństwo Alicja-9lat i Patryk-7lat Kucharczyk jako najmłodsi uczestnicy zawodów.