Oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej w Przyszowej.

Dnia 3 września 2018 r. miała miejsce  uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego i oddania nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Przyszowej, na którą przybyli goście zaproszeni przez Wójta Gminy Łukowica – Czesławę Rzadkosz i społeczność szkolną. W wydarzeniu brał udział Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Wśród przybyłych byli: Poseł na Sejm RP z Ziemi Limanowskiej – Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie – Józef Wojas, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, Sekretarz Urzędu Gminy Łukowica – Adam Górszczyk, Inspektor Nadzoru Budowlanego – Ryszard Świąder, Dyrektor Zespołu Edukacji w Łukowicy – Małgorzata Pogwizd, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy – Andrzej Bargieł, Radny Miasta Limanowa –  Walenty Rusin, Radny wsi Przyszowa – Janusz Biedroń, Sołtys wsi Przyszowa II – Irena Kasprzycka, Proboszcz parafii Przyszowa – ksiądz Jan Gajda, dyrektorzy szkół Gminy Łukowica, pracownicy emerytowani szkoły, grono pedagogiczne, katecheci, rodzice i uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Ewa Leśniak powitała wszystkich zebranych i podziękowała za piękną nową salę gimnastyczną. Ksiądz proboszcz poświęcił salę. Głos zabrała Czesława Rzadkosz, Wójt Gminy Łukowica i współgospodarz uroczystości. Zaproszeni goście wygłosili przemówienia. Po wyprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, młodzież wystąpiła z tańcem i przedstawieniem promującym zdrowy styl życia. Społeczność szkolna podziękowała Wójtowi Gminy i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania sali za „spełnienie marzeń”. Odtąd będzie można prowadzić zajęcia sportowe na dużej, nowej sali gimnastycznej.

zdjęcie1 zdjęcie2zdjęcie3

Oprac.na.podst.: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przyszowej,