Odebrano punkty widokowo wypoczynkowe dla turystów w Kaninie ,Wysokiem, Zalesiu i Szczawie

Punkt Widokowy na Zalesiu

Z końcem 2020 roku Lokalna Organizacja Turystyczna zakończyła realizację projektu finansowanego ze środków budżetu Województwa Małopolskiego pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Powiatu Limanowskiego poprzez zagospodarowanie turystyczne punktów widokowych i wypoczynkowych.

W ramach projektu wykonano 4 punkty wypoczynkowo – widokowe w miejscowościach Kanina, Wysokie, Zalesie i Szczawa.

W grudniu przy udziale Pana Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi i Pana Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta odebrano dwa punkty widokowe w Kaninie i Wysokiem.

W ramach prac w Kaninie:

– przygotowano teren pod inwestycję niwelując teren

–  wykonano utwardzenie terenu o powierzchni 300 m2

– wybudowano wiatę o wymiarach 7m x 3,70m z podłożem wewnątrz wiaty

– wyposażono wiatę w ławostół, tablicę informacyjną, w stojak na rowery i kosz na śmieci.

Tablica informacyjna zawiera panoramę z Kaniny wykonaną przez Rafała Ociepkę z oznaczeniem szczytów. Podkład mapowy i opis atrakcji wykonało wydawnictwo Compass z Krakowa.

W ramach prac w Wysokiem:

– przygotowano teren pod inwestycję niwelując teren

–  wykonano utwardzenie terenu wraz z dojściem do wiaty

– wybudowano wiatę o wymiarach 7m x 3,70m z podłożem wewnątrz wiaty

– wykonano ogrodzenie terenu.

Tablica informacyjna zawiera panoramę z Wysokiego wykonaną przez Rafała Ociepkę z oznaczeniem szczytów. Podkład mapowy i opis atrakcji wykonało wydawnictwo Compass z Krakowa.

W Gminie Kamienica prace odebrała Pani Agata Zięba – Prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego wraz z Wójtem Gminy Kamienica Władysławem Sadowskim.

W ramach prac w Zalesiu wykonano:

– niwelację terenu koło parkingu przy wypożyczalni sprzętu sportowego w Zalesiu.

-utwardzenie terenu

– ogrodzenie terenu

– 6 wiat z ławostołami i koszami na śmieci

– 35 metrową altanę z tablicą informacyjną i mapą szlaków i atrakcji wokół Mogielicy.

Mapa zawiera panoramę z Mogielicy wykonaną przez Rafał Ociepka z oznaczeniem szczytów. Podkład mapowy i opis atrakcji wykonało niezawodne wydawnictwo Compass
z Krakowa.

W ramach prac w Szczawie:

– wykonano 7 miejsc postojowych przy pijalni wód mineralnych w Szczawie

– przełożono bramę oraz ogrodzenie panelowe przy pijalni.

– doposażono otoczenie pijalni wód mineralnych w przenośne: leżaki donice, stoły ławki, kosze na śmieci.

– wykonano tablicę informacyjną zamontowaną na ogrodzeniu nowego parkingu.

Tablica informacyjna posiada podkład z mapą szlaków i atrakcji w okolicy. Mapa zawiera panoramę z Gorca wykonaną przez Rafała Ociepkę z oznaczeniem szczytów. Podkład mapowy i opis atrakcji wykonało wydawnictwo Compass z Krakowa.

Dziękujemy Gminie Limanowa na czele z Panem Wójtem Janem Skrzekutem za współpracę i użyczenie terenu pod inwestycje. Dziękujemy także Gminie Kamienica i Panu Wójtowi Władysławowi Sadowskiemu za współpracę i użyczenie terenu. Dziękujemy Panu Staroście Limanowskiemu Mieczysławowi Urydze za nadzór nad inwestycją w Kaninie i Wysokim i prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycje w Kaninie.

Podziękowania również dla inspektorów nadzoru, projektantów oraz dla wykonawcy Pana Jana Wojtasa Usługi Ogólnobudowlane za profesjonalną realizację.

Środki na realizację projektu pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wartość pozyskanych środków to 297 000 zł, z czego dofinansowanie to 100% realizowanej inwestycji.