Odpust w Pasierbcu połączony z jubileuszem koronacji obrazu

Uroczyste obchody Odpustu w Sanktuarium na Pasierbcu

Uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zakończyły się w niedzielę 26 sierpnia. W tym roku wydarzenie to miało szczególny charakter, ponieważ połączone było z jubileuszem 25 – lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. W pasierbieckim odpuście wzięli udział m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Jan Puchała – Starosta Limanowski, Tomasz Krupiński – Wiceprzewodniczący Powiatu oraz Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski.

W tym roku mszę świętą kończącą tygodniowe uroczystości odpustowe odprawił biskup tarnowski Andrzej Jeż. Niedzielne obchody odpustowe połączone były z Jubileuszem 25 – lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Z tej okazji na ręce ks. Bogdana Stelmacha – kustosza Sanktuarium w Pasierbcu włodarze powiatu przekazali życzenia i gratulacje.

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu jest miejscem kultu i  duchowego rozwoju, a słynący łaskami obraz już od 25 lat niesie z sobą symbolikę pocieszenia i ukojenia. To właśnie u stóp Pasierbieckiej Matki Bożej pielgrzymi zostawiają swoje troski, cierpienia i prośby. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że na terenie powiatu limanowskiego znajduje się Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia – będącej dla wiernych oparciem i nadzieją w trudach codziennego życia – mówił Starosta Limanowski, a następnie wraz z Przewodniczącym Rady i Wicestarostą złożyli najlepsze życzenia dla wszystkich pielgrzymów i osób zaangażowanych w organizację uroczystości.

Starosta, Przewodniczący Rady oraz Wicestraosta składają życzenia Kustoszowi Sanktuarium w Pasierbcu

Rokrocznie Sanktuarium w Pasierbcu jest miejscem, do którego pielgrzymują pątnicy z powiatu limanowskiego, jak również sąsiednich powiatów, a nawet Polski. W tym roku na odpust przybyła prawie 400 osobowa piesza pielgrzymka z Bochni. Na Pasierbiec pieszo szedł również ksiądz Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny Gościa Niedzielnego. Tygodnika oddział w Tarnowie, który również w tym roku obchodzi swoje 25 – lecie istnienia.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij