Odwiedź Powiat Limanowski!

Letnie wakacje dobiegły końca, ale warto pamiętać że Powiat Limanowski o każdej porze roku zachęca do odkrywania jego atrakcji turystycznych i do ciekawego, aktywnego spędzenia czasu wśród natury i krajobrazów Beskidu Wyspowego oraz Gorców.

Położenie regionu w obrębie dwóch pasm gwarantuje udany wypoczynek dla osób planujących górskie wyprawy. Pasjonaci kultury, folkloru oraz poszukujący prawdziwego relaksu i odpoczynku blisko natury z pewnością również znajdą tu miejsce dla siebie.

Atutem jest rozbudowana i zróżnicowana sieć szlaków pieszych, rowerowych i konnych , w tym ścieżek edukacyjno – przyrodniczych i tematycznych wśród nich np. Szlak Architektury Drewnianej, szlaki historyczne: śladami I Wojny Światowej, Armii Krajowej na Ziemi Limanowskiej czy szlaki papieskie.

Na tych którzy preferują wypoczynek aktywny oraz interesują się poznawaniem miejsc ważnych dla tutejszej  historii i kultury także czeka sporo propozycji: AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS.

Na stronie internetowej powiat.limanowski.pl w zakładce PROMOCJA, KULTURA i TURYSTYKA można znaleźć wiele przydatnych wiadomości oraz zapoznać się szerzej z lokalna ofertą turystyczna.

Warto przypomnieć, że każdy turysta może również zasięgnąć  informacji o regionie w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej mieszczącym się na limanowskim rynku (Rynek 25) , gdzie można również otrzymać bezpłatne materiały informacyjne i promocyjne, przydatne dla odwiedzających Powiat Limanowski, POWIATOWE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ w LIMANOWEJ.

Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonego poniżej filmu promocyjnego, ilustrującego ważne atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie gmin Powiatu Limanowskiego:

Zapraszamy do odwiedzin o każdej porze roku i życzymy wspaniałego czasu , pełnego wrażeń czasu w Beskidzie Wyspowym i Gorcach!