Oficjalne otwarcie Klubu SENIOR + w Roztoce

Oficjalne otwarcie Klubu SENIOR + w Roztoce - występy

 

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich zaproszonych gości, a w sposób szczególny dla Seniorów z gminy Łukawica. W miniony wtorek 29 stycznia Jacek Kowalczyk Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski oficjalnie przecięli wstęgę otwierającą Klub Senior + w Roztoce. W tym szczególnym wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Mieczysław Uryga oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak.  

Uroczystego poświęcenia dokonał ksiądz dziekan Wiesław Majca. Uroczystość otwarcia uświetnił Regionalny Zespół „Dolina Słomki”, część artystyczna przygotowana przez uczniów SP w Roztoce oraz głośno odśpiewany przed licznie zebranych „Hymn emeryta”.

Oficjalne otwarcie Klubu SENIOR + w RoztoceOficjalne otwarcie Klubu SENIOR + w Roztoce

Kluby takie jak ten są najlepszym dowodem na to, że realizowanie większości życiowych aspiracji nie podlega ograniczeniom wieku – liczą się przede wszystkim chęci i otwarty umysł. Ponadto doświadczenie pokazuje, że wsparcie grupy i współpraca stanowią wielką siłę i motywację pozwalającą wiele osiągnąć i przezwyciężać pojawiające się trudności. W tym szczególnym dniu gratulując wprowadzenia w życie tak cennego projektu, życzę, aby klub stał się dla seniorów miejscem do realizacji pasji i talentów – przekazał Starosta Limanowski.

Oficjalne otwarcie Klubu SENIOR + w Roztoce - Starosta Limanowski Mieczysław Uryga Podczas Przemówienia

Klub Seniora to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Wójt Bogdan Łuczkowski jako gospodarz gminy postanowił zapewnić Seniorom możliwość integracji i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Seniorzy mają do dyspozycji odnowione wnętrza, ciekawy program zajęć i możliwość prowadzenia życia towarzyskiego, na które przez lata ciężkiej pracy nie mieli zbyt wiele czasu.

 

źr.fot.: Gmina Łukowica

 

image_pdfimage_print

Udostępnij