Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego 2020 w Małopolsce

Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego 2020 w Małopolsce - aktorzy podczas części artystycznej, występ pn. "Zaślubiny Kasiny"

Sezon Narciarski 2020 oficjalnie rozpoczęty! To dobra wiadomość dla miłośników zimowego szaleństwa, nie tylko tych najmłodszych, którzy właśnie rozpoczynają ferie zimowe, ale również każdego mieszkańca i gościa, którego serdecznie zapraszamy do Małopolski, a szczególnie do powiatu limanowskiego. To właśnie w naszym powiecie w miniony piątek 10 stycznia odbyło się otwarcie sezonu zimowego, które zgromadziło wielu znamienitych gości z całej Małopolski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski.

Małopolska Organizacja Turystyczna od 2007 roku organizuje Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego, za każdym razem w innej stacji narciarskiej na terenie województwa małopolskiego.

Tej zimy Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zaprosili do Kasiny Wielkiej w Gminie Mszana Dolna – w Powiecie Limanowskim, rodzinnej miejscowości wybitnej sportsmenki Justyny Kowalczyk. Gospodarzem wydarzenia była Stacja Narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski.

Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego 2020 w Małopolsce Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego 2020 w Małopolsce

Tego dnia u podnóża stacji Kasina Ski gości witały stoiska, w tym stoisko Powiatu Limanowskiego, na którym pracownicy Biura Promocji, Kultury i Turystyki prezentowali bogatą ofertę turystyczną naszego regionu oraz wręczali gościom pakiety z materiałami promocyjnymi, a najmłodszym odblaski i gadżety promocyjne. Do wspólnej zabawy zachęcali również Inspektor Wawelek i Pingwinek, którzy promowali bezpieczne formy aktywnego wypoczynku oraz odpowiednie zachowania narciarzy.

Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego 2020 w MałopolsceOficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego 2020 w Małopolsce -Starosta limanowski podczas przemówienia

Na szczycie stoku natomiast, odbywała się konferencja branżowa, którą otwarli i uczestników powitali Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń oraz Prezes Stacji Narciarskiej Kasina SKI Sławomir Pala, a także gospodarze regionu. W spotkaniu wzięli udział Andrzej Gut – Mostowy Wiceminister Rozwoju oraz Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego. Powiat Limanowski reprezentowali: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Czesław Kawalec oraz Radni Powiatowi: Jan Puchała i Artur Żaba.

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga przywitał gości oraz przekazał zaproszenie do odwiedzania naszego regionu o każdej porze roku: – Jako gospodarz Powiatu Limanowskiego dziękuję organizatorom za rozpoczęcie narciarskiego sezonu właśnie u nas – w Kasinie Wielkiej. Miejscowości znanej z pięknych widoków, ale też, przede wszystkim kojarzonej jako rodzinne miejsce Justyny Kowalczyk – ikony narciarstwa biegowego. Jestem przekonany, że sprzyjające warunki i bardzo dobrze przygotowane miejsca do uprawiania sportów zimowych w naszym regionie pozwolą na odkrywanie kolejnych talentów i umożliwią Wam bezpieczne korzystanie z oferowanych atrakcji. Zapraszam do powiatu limanowskiego na narty, biegówki, pływalnię, ale również na spacery w otoczeniu pięknych krajobrazów. Jestem przekonany, że Oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego przyniesie nie tylko zimowe szaleństwo na stokach, ale również więcej białego puchu!

Na panelu zostały omówione tematy związane z rozwojem turystyki na terenie Małopolski, m.in. o działaniach najmłodszej w Małopolsce Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego oraz „Ofercie tras wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica” opowiedział Paweł Tokarczyk Kierownik Biura ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Limanowej. Na gości spotkania czekały również smaczne potrawy i piękne rękodzieła przygotowane przez lokalnych wystawców, a także regionalny akcent – występ zespołu Kasinianie – Zagórzanie. Dokładnie o godzinie 18:30  spektaklem plenerowym  pn. „Zaślubiny Kasiny” oficjalnie zainaugurowano Otwarcie Sezonu Narciarskiego 2020 w Małopolsce.

Od teraz nie pozostaje nam już nic innego jak zachęcić Państwa do odwiedzania stoków narciarskich położonych na terenie powiatu limanowskiego i korzystania z uroków zimowego szaleństwa! Do zobaczenia na stoku!

 

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content