OGŁOSZENIE O ROKOWANIACH

Znaczek "i" - informacja

Na wynajem lokalu użytkowego o łącznej powierzchni użytkowej 148,30 m2, znajdującego się na piętrze budynku krytej pływalni w Limanowej obręb 7 przy ul. Z. Augusta 37.

Zarząd Powiatu Limanowskiego o g ł a s z a  rokowania na wynajem lokalu użytkowego

1. Zgłoszenie udziału w rokowaniach.

Pisemne zgłoszenie do udziału w rokowaniach należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. J. Marka 9 na dzienniku podawczym znajdującym się na I piętrze budynku „B” Starostwa w terminie do
5 czerwca 2018r. do godz. 1530 .

Na kopercie umieszcza się napis „ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W ROKOWANIACH NA NAJEM LOKALU O POW. 148,30 m2 ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W BUDYNKU KRYTEJ PŁYWALNI W LIMANOWEJ.

1. Zgłoszenie udziału w rokowaniach powinno zawierać.
  • Imię, nazwisko i adres uczestnika rokowań lub nazwę oraz siedzibę jeżeli uczestnikiem rokowań jest osoba prawna lub inny podmiot, adres do korespondencji, telefon kontaktowy,
  • proponowaną stawkę czynszu najmu netto za 1 m2 liczbowo i słownie,
  • oświadczenie, że zgłaszający zapoznał się z warunkami rokowań i przyjmuje je bez zastrzeżeń,
  • oświadczenie jaki rodzaj działalności zamierza oferent prowadzić na wynajętej powierzchni,
  • podpis uczestnika rokowań i data sporządzenia zgłoszenia.

Do zgłoszenia należy dołączyć kopię dowodu wpłaty zaliczki.

1. Wysokość stawki wywoławczej

Stawka wywoławcza czynszu najmu stanowiąca podstawę rokowań wynosi: 8.00 zł/m2 netto w stosunku miesięcznym.

1. Szczegółowe informacje o przedmiocie najmu oraz rokowań można uzyskać w Wydziale Gospodarowania Nieruchomościami w Limanowej przy ul. J. Marka 9, budynek „C”, II piętro pokój 224 – ponadto informacje są udzielane pod numerem tel. (18) 3337-919 oraz można je znaleźć na stronie internetowej www.powiat.limanowa.pl.
  2. Termin i miejsce przeprowadzania rokowań, otwarcie części jawnej rokowań i część ustna rokowań:
    • otwarcie części jawnej rokowań odbędzie się 8 czerwca 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej ul. J. Marka 9 budynek „C” w pokoju nr 204b
      o godz., 1100.
    • ustna część rokowań nastąpi bezpośrednio po otwarciu jawnej części rokowań.
  1. Wpłata zaliczki

Zgłaszający udział w rokowaniach winien dokonać wpłaty zaliczki w wysokości
1000,00 zł (słownie: Jeden tysiąc złotych 00/100) na konto Starostwa Powiatowego
w Limanowej: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Nr rachunku: 57 -8804-0000–0000–0012–2353–0013 w terminie do 5 czerwca 2018r.

1. Uczestnicy rokowań zobowiązani są posiadać przy sobie:
    • dokument tożsamości;
    • dowód wpłaty zaliczki w oryginale – brak spełnienia tego wymogu skutkuje niedopuszczeniem zgłoszenia do części ustnej rokowań,

W przypadku gdy uczestnikiem rokowań jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego

Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej – wydane w terminie 3 miesięcy przed datą rokowań.
W przypadku osób fizycznych pozostających w związku małżeńskim, posiadających ustawową wspólność majątkową, do udziału w przetargu wymagana jest obecność obojga małżonków lub pełnomocnictwo notarialnie poświadczone na przystąpienie współmałżonka do rokowań.

W przypadku posiadania rozdzielności majątkowej, należy przed przystąpieniem do rokowań przedłożyć komisji oryginał dokumentu potwierdzającego rozdzielność majątkową.

Rokowanie można przeprowadzić, chociażby wpłynęło tylko jedno zgłoszenie spełniające warunki określone w ogłoszeniu o rokowaniach.

W części jawnej rokowań komisja w obecności uczestników:

• podaje liczbę otrzymanych zgłoszeń oraz sprawdza dowody wpłaty zaliczki,
  • otwiera koperty zawierające zgłoszenia, sprawdza dane w nich zawarte, nie ujawniając ich treści uczestnikom, oraz sprawdza tożsamość uczestników rokowań,
  • sprawdza pozostałe dokumenty, które zgodnie z zasadami rokowań uczestnicy są zobowiązani posiadać przy sobie,
  • przyjmuje wyjaśnienia lub oświadczenia zgłoszone przez uczestników rokowań, ogłasza, które zgłoszenia zostały zakwalifikowane do ustnej części rokowań.

Komisja przeprowadzająca rokowania odmawia udziału w ustnej części rokowań osobom, których zgłoszenia;

• nie odpowiadają warunkom rokowań,
  • zostały złożone po wyznaczonym terminie,
  • są nieczytelne lub budzą wątpliwości co do ich treści,
  • nie zawierają danych jakie zgodnie z warunkami rokowań powinno zawierać zgłoszenie lub dane te są niekompletne,
  • do zgłoszenia nie dołączono kopii, dowodu wpłacenia wadium,
  • osoba obecna na części jawnej w imieniu uczestnika rokowań nie posiada przy sobie wymaganych zgodnie z zasadami rokowań dokumentów dot. uczestnika rokowań.

Komisja przeprowadza ustną część rokowań w zakresie warunków koniecznych do zawarcia umowy, oraz dodatkowych propozycji uczestników rokowań, osobno z każdą z osób zakwalifikowanych do udziału w tej części. Po przeprowadzeniu ustnej części rokowań komisja dokonuje wyboru najemcy lub stwierdza, że nie wybiera Najemcy, z zastrzeżeniem iż w przypadku złożenia przez uczestników rokowań równorzędnych propozycji komisja może zorganizować dodatkowe ustne rokowania z tymi osobami. Rokowania uważa się za zakończone z chwilą podpisania protokołu.

1. Skutki uchylenia się od zawarcia umowy najmu lokalu na podstawie rokowań,

Zaliczka przepada na rzecz Wynajmującego, jeżeli uczestnik, który wygrał rokowania uchyli się od zawarcia umowy najmu w terminie 7-miu dni od daty powiadomienia go na piśmie
o wyniku rokowań.

Zastrzega się prawo unieważnienia rokowań bez podania przyczyny.