Ogólnopolska akcja sadzenia drzew #sadziMY w Limanowej

#sadziMy - plakat informujacy owydarzeniu

Rozpoczyna  się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji  #sadziMY z udziałem pary prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania przeznaczono  aż milion młodych drzewek. Pracownicy z Nadleśnictwa Limanowa 30 września oraz 1 października w godzinach od 10:00 do 15:00 będą również na rynku w Limanowej rozdawać dla chętnych darmowe sadzonki rodzimych gatunków drzew.

W piątek 1 października prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda oficjalnie zainaugurują  akcję #sadziMY. Para prezydencka weźmie udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych. Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolborskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego zasadzone zostaną sosny, buki i jarzęby.

Leśnicy w całej Polsce będą udostępniać wszystkim chętnym  sadzonki, podpowiedzą też w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Takie drzewko to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności, dlatego zachęcamy do udziału w tej akcji.

źr.:Nadleśnictwo Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content