Ogólnopolski Dzień Samorządowca

Plakat z Ogólnopolskiego dnia Samorządu Terytorialnego

Jako upamiętnienie pierwszych wolnych wyborów samorządowych z 1991 roku w Polsce, 27 maja, decyzją sejmu RP obchodzony jest corocznie jako Ogólnopolski Dzień Samorządu Terytorialnego.

Z okazji dzisiejszego święta, dziękujemy wszystkim osobom działającym w samorządzie terytorialnym, także w gminach i miejscowościach na terenie naszego powiatu, służącym mieszkańcom swoich społeczności oraz dbając o rozwój swojego regionu. Życzymy, aby pełnione zadania i realizowane projekty były źródłem osobistej satysfakcji, inspirowały innych, dając impuls do pozytywnych zmian w najbliższym otoczeniu, a w konsekwencji w skali całego kraju.

Dzień Samorządu Terytorialnego ma również być zachętą do aktywności społecznej. Wszyscy bowiem, jako wspólnota, możemy mieć udział w życiu publicznym, kształtować to, jak będzie wyglądać przyszłość miast i wsi w których na co dzień mieszkamy, uczymy się i pracujemy.