Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Szczyrzycu

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Szczyrzycu - wspólne zdjęcie uczestników konkursu

19 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Szczyrzycu odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Podczas rozdania nagród Powiat Limanowski reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Krupiński.

Jak co roku turniej BRD składał się z kilku konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, test z historii polskiej motoryzacji, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, przygotowanie samochodu do jazdy, jazda sprawnościowa samochodem i pierwsza pomoc przedmedyczna. W zmaganiach o 1 miejsce i możliwość reprezentowania naszego powiatu na finałach wojewódzkich, wzięły udział 3 drużyny w trzyosobowych składach z:

1. Zespołu Szkół w Szczyrzycu

2. Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej

3. Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Turniej Motoryzacyjny ma na celu: popularyzuje wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnia wiedzę motoryzacyjną a także propaguje kulturalne i partnerskie zachowania w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad całością i bezpieczeństwem turnieju czuwał mł.asp. Maciej Bielak z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej.

1 miejsce zajęła drużyna z ZS w Szczyrzycu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Zapraszamy do GALERII

źr.: KPP Limanowa/Zdj.: AMK Limanowa