Ogólnopolskie zgromadzenie Związku Powiatów Polskich

Konwent Powiatów - starostowie

17 stycznia 2019 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP wybrano nowy skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Związku na nową kadencję. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Mieczysław Uryga.

Na początku, chwilą ciszy zgromadzeni uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przyjęli także Apel ku Jego czci, w którym zapisali: Straciliśmy człowieka, który był patriotą, prawdziwym humanistą i bojownikiem o prawa człowieka.

Następnie starostowie przystąpili do realizacji porządku obrad, któremu przewodniczył Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu ZPP.  Prezes ZPP przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu ZPP w 2018 r. oraz z upływającej kadencji (2015-2019), a następnie samorządowcy wybrali nowy zarząd ZPP.

Prezesem Zarządu ZPP został Andrzej Płonka – Starosta Bielski. Do Zarządu ZPP wybranych zostało 20 starostów w tym dwóch reprezentujących województwo małopolskie: Wojciech Pałka – Starosta Krakowski i Paweł Piasny – Starosta Olkuski. Przedstawiciele wybrali także 9 – osobowy skład Komisji Rewizyjnej.

Kolejne Zgromadzenie Ogólne ZPP odbędzie się w kwietniu br. w Warszawie, a w związku z 20. rocznicą powstania ZPP będzie miało uroczysty charakter.