Orkiestry dęte z Powiatu Limanowskiego z sukcesami wystąpiły w finale 43. Festiwalu „Echo Trombity”

Od 23 do 25 czerwca 2021 r. na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu po raz 43. rozegrany został finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”. Uczestniczyło w nim 28 orkiestr wyłonionych w drodze kwalifikacji on-line.

Jeżeli chodzi o wyniki tegorocznej edycji festiwalu należy z radością odnotować silną reprezentację oraz znaczące osiągnięcia orkiestr działających na terenie Powiatu Limanowskiego:

  • W grupie orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych drugie miejsce zajęła Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej. W tej kategorii wyróżnienie II stopnia otrzymała również orkiestra OSP w Dobrej.
  • Wyróżnienie pierwszego stopnia w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społecznych, kulturalnych oraz orkiestr zakładowych przyznano Orkiestrze Dętej z Mszany Dolnej.
  • Nagrodą za najlepszą prezentację i grę w marszu może poszczycić się Orkiestra Dęta z Mszany Górnej, a indywidualnym wyróżnieniem honorowym – Dominik Krywoborodenko – klarnecista Orkiestry Dętej OSP w Dobrej.

Tytuł Grand Prix 43. Festiwalu ECHO TROMBITY 2021 otrzymała Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka. Organizatorzy podkreślają fakt, że zdobywcy nagrody głównej od 2007 roku regularnie przechodzą do finału festiwalu i są laureatami czołowych miejsc, lecz główne trofeum zdobyli po raz pierwszy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom muzycznym biorącym udział w tegorocznym Festiwalu „Echo Trombity”. Szczególne gratulacje i podziękowania kierujemy do orkiestr z Powiatu Limanowskiego, które tak pięknie i z pasją reprezentowały nasz region.

Warto dodać, że występy grup oceniała Komisja Artystyczna, która zgodnie z regulaminem dokonała wyboru najlepszych muzycznych prezentacji w czterech kategoriach: orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, orkiestry parafialne, orkiestry działające przy ośrodkach kultury, stowarzyszeniach i zakładach pracy oraz big bandy i orkiestry rozrywkowe.  Ze względu brak możliwości przesłuchania 6 orkiestr z powodu katastrofalnych opadów deszczu i gradu – do tegorocznej oceny dołączona została również dodatkowa kategoria „prezentacji on-line”.

Przedstawiamy pełna listę nagrodzonych i wyróżnionych w finale 43. Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu:

Protokół konkursowy

Już teraz wraz z organizatorami zapraszamy na wielki koncert laureatów, podczas którego nastąpi odczytanie protokołu końcowego oraz rozdanie dyplomów i nagród. Koncert odbędzie się 25 września 2021 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Małopolskiemu Festiwalowi Orkiestr Dętych „Echo Trombity” organizowanemu przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu towarzyszy także Konkurs Fotograficzny „ECHO TROMBITY”

 

 

źr.: MCK „Sokół” Nowy Sącz

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content