OSP Zasadne obchodziła 60 lat istnienia!

Wicestraosta Limanowski Mieczysław Uryga przekazuje na ręce Prezesa OSP Zasadne życzenia oraz wąż gaśniczy i latarkę.

W sobotę 11 sierpnia odbyły się uroczystości jubileuszowego 60 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zasadnem. Była to okazja do złożenia życzeń i gratulacji oraz nagrodzenia zasłużonych druhów jednostki. W wydarzeniu udział wzięli Poseł na Sejm i Prezes ZOW ZOSP RP Edward Siarka, przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Wicestarosta Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Agata Zięba, przedstawiciele KP PSP w Limanowej:  Komendant Wojciech Frączek oraz Zastępca Tomasz Pawlik, Prezes ZOP ZOSP RP Grzegorz Janczy, przedstawiciele Gminy Kamienica na czele z Wójtem Władysławem Sadowskim oraz Radnymi, a także mieszkańcy Gminy i goście. Organizatorem uroczystości była OSP w Zasadnem.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15.00 na Przełęczy Wierch Mlynnem Mszą Świętą w intencji Strażaków i ich Rodzin z okazji 60lecia istnienia Jednostki. Mszę koncelebrowali Kapelan Straży Pożarnej z terenu powiatu  ks. Stanisław Kaczka oraz Prałat ks. Kazimierz Pach. Na zakończenie mszy Kapelan Straży Pożarnej poświęcił nowy wóz ratowniczy.

W dalszej części uroczystości przedstawiciele samorządów i zaproszeni goście złożone podziękowania i życzenia, a także druhowie zostali odznaczeni Krzyżem Zasługi Orderu Św. Floriana.

Wszystkim Druhom za ich codzienną, zaszczytną lecz jakże trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa wyrażamy słowa najwyższego uznania. To dzięki Wam misja służenia ludziom zyskuje na znaczeniu i pozwala nieść pomoc potrzebującym na miarę ich oczekiwań, zdobywając zaufanie  i powszechny szacunek. Za tą ochotniczą służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu limanowskiego przez 60 lat składamy wszystkim strażackim pokoleniom szczere podziękowania – mówił Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, a następnie w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego, na ręce Prezesa OSP Józefy Gorczowskiej, przekazał list gratulacyjny oraz węża gaśniczego i latarkę.

Po zakończeniu oficjalnej części był czas na wspólne wspomnienia minionych lat oraz zabawę taneczną pod gwiazdami.

Wsparcia finansowego udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, Gminy Kamienica, KP PSP Limanowa podczas mszy świętej   Poświęcenie wozu strażackiego podczas 60 lecia OSP Zasadne

mieszkańcy Zasadnego podczas uroczystości 60 lesia Jubileuszu

fot.: HMajewski