Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Ostatni weekend wakacji na drogach powiatu limanowskiego

W miniony weekend na naszych drogach odnotowano 5 kolizji drogowych (1 września – 2 kolizje, 2 września – 3 kolizje), w których na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w niedziele 2 września ok godz. 18.00 w miejscowości Sechna, gdzie  24-letni kierujący motocyklem marki Kawasaki podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w barierę energochłonną, a następnie w pojazd marki BMW.

Kierujący motocyklem został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowym Sączu. Na szczęści okazało się, że obrażenia nie zagrażają jego życiu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

W niedzielę 2 września o godz. 15:45 w Kasince Małej policjanci zatrzymali 62-letniego kierującego pojazdem typu quad. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – wynik badania 1,3 promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem.

Info: KPP Limanowa