Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Paproci

W niedzielne popołudnie, 27 czerwca br., na górze Paproć uroczyście otwarty został Letni Sezon Turystyczny na Ziemi Limanowskiej. Mieszkańcy z wielkim utęsknieniem czekali na powrót imprez plenerowych, w tym cyklicznej uroczystości na Paproci, w związku z czym na niedzielnym powitaniu lata nie brakowało licznie zgromadzonych rodzin, mieszkańców Gminy Limanowa i Powiatu Limanowskiego oraz przybyłych na wakacyjny wypoczynek turystów.

Uroczystość  „Otwarcia  Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej” rozpoczęła o godz. 14.00 msza św., którą celebrował Proboszcz parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara. Eucharystia odprawiona została przy oprawie muzycznej Orkiestry Parafialnej działającej przy łososińskiej parafii.

Po mszy św. nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości, a przybyłych na górę Paproć uczestników wydarzenia powitali Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Limanowa Stanisławem Młyńskim, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a jednocześnie Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Czesław Kawalec, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, radni gminni: Daniel Łącki, Leszek Twaróg, Stanisław Sajdak, Sylwester Hasior, Rafał Woźniak, Antoni Frączek, Zuzanna Kolawa oraz Władysław Lachor.

Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na obchody jubileuszu 50-lecia działalności Zespołu Muzycznego Rodziny Wróblów.Wójt Gminy Limanowa uhonorował wszystkich członków zespołu okazjonalnymi rzeźbami i specjalnymi listami gratulacyjnymi. Do życzeń i gratulacji przyłączyła się również Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, która dołączyła do uroczystości na Paproci.
Kolejne gratulacje spłynęły od Starosty Powiatu Limanowskiego Mieczysław Urygi, który przypomniał, że w kwietniu br. Zarząd Powiatu Limanowskiego nagrodził muzykalną rodzinę Wróblów, w zakresie osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, nagrodą pieniężną. Warto nadmienić iż, nagroda od Zarządu została przyznana na wniosek Wójta Gminy Limanowa.
Kwiaty okraszone najlepszymi życzenia na przyszłość i dalszą aktywną twórczość otrzymali Wróblowie także od Radnej oraz Sołtys miejscowości Koszary – Zuzanny Kolawy.
Okolicznościową rzeźbę oraz gratulacje tak zacnego jubileuszu rodzina Wróblów odebrała z rąk Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Jacentego Musiała oraz jego żony, Kierowniczki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Doroty Musiał.
Rodzina Wróblów nie kryła wzruszenia oraz zadowolenia z powodu tak ciepłego przyjęcia na Paproci. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Jubilatom!

Następnie na scenie zaprezentował się zespół Górne Łososinioki działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.
Późnej sceną zawładnęli animatorzy z Art Cinema z Męciny zabawiając najmłodszych uczestników.

Przygotowane dla najmłodszych atrakcje po godzinnej zabawie przeniosły się poza scenę, a na scenie zrobiło się wówczas muzycznie, a w ten muzyczny klimat wprowadzili zebranych członkowie zespołu Starowiejski Hyr. Działający od ponad roku zespół regionalny ze Starej Wsi na szybko wkupił się w serca uczestników festynu.
Taneczną zabawę kontynuował zespół muzyczny ZRYW.  Zdolni muzycy mający niezwykły kontakt z publicznością szybko roztańczyli całą „Rysiową Górę”.
Po występie zespołu odbyło sie losowanie nagród w loterii. Emocji podczas losowania było co nie miara, a z każdą minutą cenne nagrody, którymi były m.in. artykuły sportowe, turystyczne, elektroniczne oraz vouchery do sali zabaw „Smykolandia” w Limanowej, znajdowały swoich szczęśliwych właścicieli.

Emocje po losowaniu nagród w loterii można było rozładować podczas kolejnego punktu programu – występu Zespołu Muzycznego The Lux. Koncert ten był prawdziwym muzycznym show, które do wspólnego tańca poderwało liczne grono uczestników imprezy.

W ramach uroczystości na górze Paproć miało miejsce mnóstwo dodatkowych atrakcji – dzieci skorzystać mogły z darmowych urządzeń rekreacyjnych, ścianki wspinaczkowej i przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR oraz przejażdżek konnych. Można było również skosztować regionalnych pyszności: podpłomyków oraz chleba męcińskiego od Pana Marka Piwowara z Męciny.

Niewątpliwą atrakcją był balon, za sprawą którego uczestnicy imprezy mogli się wznieść nad ziemię podziwiając malowniczą okolicę z góry.
Ponadto w trakcie imprezy można było dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym, dzięki Mobilnemu Punktowi Spisowemu NSP2021, który był obsługiwany przez pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie. Pracownicy pomagali mieszkańcom jak i turystom w dokonaniu spisu przez długie godziny.

Podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu uroczystości należą się strażakom z OSP Rupniów, Kisielówka oraz Łososina Górna. A także licznym patrolom policji z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej” zrealizowano przy wparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Uczestnikom powitania lata dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na górę Paproć za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca.

Zapraszamy do galerii zdjęć na:

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content