Otwarcie Sezonu Turystycznego 2018

Turyści na szczycie Góry Paprość podczas otwarcia Sezonu Turystycznego

Wraz z pierwszym wakacyjnym weekendem na położonej 645 m n.p.m. – Górze Paproć odbyła się uroczysta inauguracja Sezonu Turystycznego, w której brał udział m.in. Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga. Na spotkanie przybyli również mieszkańcy, turyści i miłośnicy górskich wędrówek, na których czekały liczne występy i atrakcje.

Otwarcie Sezonu Turystycznego w niedzielę 24 czerwca o godz. 15.00 rozpoczęła Msza Święta przy oprawie muzycznej Orkiestry Parafialnej z Łososiny Górnej. Następnie wszystkich gości przywitali organizatorzy na czele z Wójtem Gminy Limanowa – Władysławem Pazdanem. Podczas spotkania Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga zwrócił się do turystów:

– Na terenie powiatu limanowskiego jest dużo szlaków turystycznych, na które warto się wybrać, aby dobrzeć do miejsc  takich jak chociażby dzisiejsza góra Paproć, z której szczytu możemy podziwiać malowniczość pasm górskich. Warto wędrować i zdobywać szczyty Beskidów i Gorców, poznając przy tym topografię powiatu, piękno przyrody oraz aktywnie spędzać czas. Otwarcie Sezonu Turystycznego to dobra okazja do oficjalnego rozpoczęcia górskich wędrówek, ale także do zmotywowania jak największej liczby osób do wspólnego wyruszenia na górskie trasy – mówił Wicestarosta.

Wicestraosta Limanowski wraz z organiztorami Sezonu Turystycznego na scenie

Następnie miały miejsce występy artystyczne w wykonaniu grupy z Publicznego Przedszkola w Tymbarku oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Limanowej, Kapeli Regionalnej Roz Band” z Pasierbca, a na koniec zespołu „Taktowni” oraz zespołu „Creative Band”.

W trakcie trwania zabawy najmłodsi mogli darmowo skorzystać z przygotowanych urządzeń rekreacyjnych, ścianki wspinaczkowej, przejażdżek konnych oraz konkursów i zabaw z animatorami. Odbyła się również prezentacja sprzętu ratownictwa drogowego zorganizowana przez Auto Moto Klub Limanowa oraz bezpłatna loteria z cennymi nagrodami.

Fot.: UG Limanowa