Otwarte Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kręglach Fińskich o Puchar Starosty Limanowskiego

15 sierpnia 2022 r. na boisku sportowym „Orlik” w Kasinie Wielkiej rozegrany został Turniej Kręgli Fińskich, stanowiący również eliminacje do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

W zawodach ramach Otwartych Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kręglach Fińskich o Puchar Starosty Limanowskiego wzięło udział 11 par.  Ekipy w wyniku losowania podzielone zostały na 2 grupy. Grupa A – 6 ekip, grupa B – 5 ekip. W grupach rywalizacja toczyła się system każdy z każdym. Po fazie grupowej miała odbyć się faza pucharowa, do której z każdej grupy kolejno awans do ćwierćfinału zapewniły sobie 4 najlepsze ekipy. Niestety z powodu gwałtownej burzy organizatorzy, po konsultacji ze wszystkimi ekipami byli zmuszeni przerwać zawody mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników. Wyniki końcowe z fazy grupowej zakwalifikowano zatem jako ostateczne. Po przeliczeniu punktów zwycięzcami okazali się gospodarze z Kasiny Wielkiej.

Pełna lista laureatów przedstawiają się następująco:

  1. miejsce – Kurczaki (Karol Ceklarz, Maks Kaleta)
  2. miejsce – Rowerzyści (Kamiński Leszek Kamiński Kamiński Mateusz)
  3. miejsce – Kubi Sport (Stokłosa Henryk Stokłosa Marek Stokłosa)

Nagrodę specjalną otrzymało rodzeństwo: Alicja-9 lat i Patryk -7lat Kucharczyk jako najmłodsi uczestnicy zawodów.

Puchary i nagrody w imieniu Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi wręczył organizator turnieju,  Lokalny Animator Sportu i Radny Powiatu Limanowskiego Artur Żaba.

     

Gratulujemy laureatom wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i wspaniałej sportowej rywalizacji, jak również partnerom oraz uczestnikom wydarzenia.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content