Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Otwarto nowy budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej

8 maja 2022 r . w Mszanie Dolnej odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nowoczesny budynek będzie pełnił wiele funkcji związanych z życiem  kulturalnym, edukacją i rozrywką oraz jest odpowiedzią na potrzeby czytelników, społeczności miasta i całego regionu. Warto podkreślić, że z nowego budynku biblioteki już od lutego tego roku korzystają m.in Seniorzy z klubu Senior + oraz młodzież i dzieci uczestniczący w warsztatach plastycznych realizowanych przez Stowarzyszenie „Przyszłość”. Odbyły się już także szkolenia dla wolontariuszy, warsztaty i spotkania autorskie.

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się przez budynkiem. Modlitwę poprowadził ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Następnie uczestnicy wysłuchali koncertu Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka pod dyrekcją Krzysztofa Hrycyszyna.

W uroczystości oficjalnego przekazania nowej siedziby mszańskiej biblioteki wzięli udział parlamentarzyści przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich, jak również lokalnych samorządów oraz instytucji. Obecni byli Posłowie na Sejm RP Barbara Bartuś i Patryk Wicher oraz Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, który odczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Janusz Potaczek oraz Radni Powiatowi Grzegorz Wójcik i Bolesław Jania, przekazali gratulacje na ręce Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Radnej Powiatu Limanowskiego Agnieszki Orzeł.

Muzycznym finałem uroczystości był spektakl pt. „Cygańska tęsknota” w reżyserii Marii Bednarz z udziałem aktorów krakowskiej grupy „Adalex”.

źr./fot: TV28

2022-12-04 06:27:13, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa