Otwarto „Zagórzańską księgarenkę”

Kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformowali o otwarciu w regionie „Zagórzańskiej księgarenki”.

Od tego tygodnia we wszystkich  punktach sprzedaży produktów lokalnych marki Zagórzańskie Dziedziny oprócz dotychczasowego asortymentu możecie nabyć również literaturę  związaną z regionem. Książki , jak przekonują organizatorki „Zagórzańskiej Księgarenki” będą cennym nabytkiem domowych bibliotek lub oryginalnym prezentem dla kogoś bliskiego i doskonałą pamiątka z pobytu na Ziemi Zagórzańskiej.

W „Zagórzańskiej księgarence” można zaopatrzyć się m. in. w komplet dzieł Władysława Orkana (sprzedawany tylko w całości), „Słownik gwary gorczańskiej (zagórzańskiej)” prof. dr hab. Józefy Kobylińskiej, książki: „Matka. Powieść z życia ludu” SEWERA Ignacego Maciejowskiego, „Sebastian Flizak” dr Katarzyny Ceklarz  oraz albumy: „Gmina Niedźwiedź orkanowska dziedzina”  Stanisława Stopy; „Gorce góry lasem malowane” Roberta Sikory i „Kapliczki Gminy Niedźwiedź” Anny Marii Stożek.

Zagórzańskie Dziedziny zapraszają na zakupy do:
– Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu (można tam zakupić tylko książki)
– Recepcji Pensjonatu Szczebel w Mszanie Dolnej
– Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno – Rekreacyjnego na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej
– Studia RZ w Mszanie Dolnej  (budynek obok kina, w którym kiedyś zakład fotograficzny miał P. Chrustek)
– Kiosku spożywczo – przemysłowego na przełęczy Przysłop w Lubomierzu
– Miejsca biwakowego na Polanie Trusiówka w Lubomierzu – Rzekach.

W w/w punktach sprzedaży (oprócz GBiOK w Niedźwiedziu) można również kupić wytwory pracy rąk Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenia Rękodzielników, ozdobne pierniczki, które z wielką pasją produkuje pani Małgorzata Suder oraz galanterię drewnianą zdobioną w zagórzańskie wzory przez panią Helenę Kuczaik, a sezonowo również miody i produkty pszczele z lokalnych pasiek.

źr.: Gmina Mszana Dolna