Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu limanowskiego!
Z inicjatywy marszałka województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego 10 czerwca (poniedziałek) o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dotyczące podpisania deklaracji wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu limanowskiego. Planowane jest podpisanie porozumienia z 12 gminami z terenu powiatu obejmującego projekty realizowane przez WUP: Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa oraz Nowy Start w Małopolsce.
W Starostwie Powiatowym w Limanowej (ul. Marka 9) odbędzie się spotkanie wszystkich wójtów i burmistrzów gmin z terenu Powiatu Limanowskiego oraz Marszała Witolda Kozłowskiego, Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi oraz dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jana Gąsienicy-Walczaka. Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców województwa – można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są adresowane do osób pracujących, niezależnie od charakteru zatrudnienia i miejsca wykonywania pracy, które ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
• ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
• ukończyły 18 lat, a jeszcze nie mają 25 lat – posiadają wykształcenie na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
• są związane z Małopolską – mieszkają tu, uczą się lub pracują na terenie województwa Małopolskiego.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego realizującą projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji. Oferta skierowana jest do osób dorosłych oraz powracających do Małopolski z zagranicy, nie tylko w dużych miastach, ale i w odległych zakątkach Małopolski, w tym z terenu powiatu limanowskiego. Dostępność fachowych pracowników, z aktualnymi kwalifikacjami, przekłada się rozwój każdej gminy czy powiatu.
– Rynek pracy dynamicznie się zmienia i dlatego reagujemy na te zmiany, zwłaszcza na te związane z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje pracujących Małopolan i osób powracających do naszego regionu z zagranicy – mówi marszałek Witold Kozłowski. – Polityka wspierania mieszkańców w ich rozwoju i dostosowania kompetencji zawodowych do potrzeb pracodawców – realizowana na wszystkich szczeblach administracji – powinna opierać się na współpracy. Dlatego zapraszam starostów, wójtów i burmistrzów do wspólnej promocji projektów Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa oraz Nowy Start w Małopolsce – dodaje.
Z kolei „Nowy Start w Małopolsce” jest projektem dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.