Pełne atrakcji Otwarcie Małopolskiego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. w Zalesiu w Gminie Kamienica u stóp najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego – Mogielicy (1170 m.n.p.m) odbyło się Otwarcie Małopolskiego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim.

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy i turyści odwiedzający szlaki Beskidu Wyspowego oraz zaproszeni goście: Andrzej Gut Mostowy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Radni Województwa Małopolskiego Marta Mordarska, Rafał Bylica i Grzegorz Biedroń Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Wójtowie Gmin: Kamienica, Dobra, Słopnice, Limanowa oraz Niedźwiedź. Powiat Limanowski reprezentowali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady Jan Więcek, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk i Józef Jaworski oraz radny Kazimierz Jasiński.

Turystyczne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00 od plenerowego koncertu Michała Zielenia pod nową wieżą widokową na szczycie Mogielicy. Od godziny 15:00 przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zalesiu miał miejsce piknik turystyczny, podczas którego uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji i stoisk promocyjnych partnerów wydarzenia. Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o podniebienia gości, animatorzy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zapewnili rozrywkę dla najmłodszych na najwyższym poziomie. Swoich sił dzieciaki mogły spróbować również na dmuchanej ściance, którą przygotowała Grupa Podhalańska GOPR oraz poskakać na dmuchanym zamku. Swoje stoiska promocyjne wystawił Powiat Limanowski, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego, Nadleśnictwo Limanowa oraz Małopolska Organizacja Turystyczna, która na pikniku zagościła z Camperem Małopolskim.

Zgromadzeni na pikniku goście mogli podziwiać akrobacje utalentowanego zespołu cheerleaderek z Kamienicy – Diamond Cheer oraz wysłuchać koncertu Kapeli Góralskiej Ciupaga. Zwieńczeniem Pikniku z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego w Małopolsce był pokaz balonów na ogrzane powietrze.

Organizatorami wydarzenia byli: Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Powiat Limanowski, Gmina Kamienica, Gmina Słopnice, Gmina Dobra, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego, Nadleśnictwo Limanowa.