Pierwsze Warsztaty Serowarskie organizowane przez Stowarzyszenie Ziemia Limanowska w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego

7 czerwca o godz. 16:00 w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi odbędą się Pierwsze Warsztaty Serowarskie organizowane przez Stowarzyszenie Ziemia Limanowska. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego.

Historia serowarstwa w Powiecie Limanowskim wzorowana jest na gospodarce alpejskiej związana jest z powstaniem Górskiej Szkoły Rolniczej w Łososinie Górnej w roku 1929, założonej Przez inż. Jana Drożdża;  gdzie w okresie międzywojennym jej  dorobek dydaktyczny był  znany i podziwiany w Polsce jak i poza jej granicami.

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zdobyć umiejętność produkcji serów metodami tradycyjnymi. Kurs obejmie 36 godzin zajęć praktycznych związanych z produkcję serów według  receptur tradycyjnych,  których prekursorem  była działalność Górskiej Szkoły Rolniczej w Łososinie Górnej. Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów, sztuki wytwarzania serów jak również produktów opartych na przetwórstwie mleka.

Regulamin warsztatów wraz z formularzem zgłoszenia znajduje się TUTAJ

źr: www.ziemialimanowska.p

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content