Piknik „Lato Pod Ćwilinem” w Wilczycach

14 sierpnia 2022 r. w Wilczycach, na placu przy kaplicy św. Maksymiliana Kolbe, odbyła się impreza pn. „Lato pod Ćwilinem” , której organizatorem było Stowarzyszenie „Spod Ćwilina” w partnerstwie z parafią pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie, sołtys Bogusławą Podsiadło, Lokalną Organizacją Turystyczną Powiatu Limanowskiego oraz Urzędem Gminy Dobra. Wydarzenie objęli patronatem honorowym: poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska oraz Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonali ks. proboszcz Tadeusz Piwowarski, poseł Urszula Nowogórska, przedstawiciel stowarzyszenia Hubert Rapciak oraz sołtys Bogusława Podsiadło.

Na scenie podczas pikniku muzyczne talenty zaprezentowały zespoły „Spod Ćwilina”, „Mali Łostowianie”, „Jurkowianie”, Orkiestra św. Sebastiana z Niedźwiedzia, heligoniści oraz kapela Huberta Rapciaka.  Na koniec do zabawy porwała publiczność także kapela „Skocni”.

Podczas „Lata pod Ćwilinem” ogłoszono również laureatów konkursu plastycznego pt. „Kultura i tradycje Zagórzan pod Ćwilinem”:

– W kategorii do kl. III pierwsze miejsce zajęła Nadia Puchała, drugie – Alicja Kucharczyk, a trzecie – Milena Walczak.

– Wśród uczniów kl. IV-VIII jury najlepiej oceniło pracę Emilii Ligas.

–  Kolejne miejsca zajęły Emilia Joniec i Julia Dorczak.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowali druhowie z OSP Łostówka. Można było również obejrzeć szybowiec oraz sprzęt gaśniczo-ratowniczy. Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji: dmuchańców, malowania twarzy, biorąc również udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Goście wydarzenia mogli korzystać również ze stoisk astronomicznych oraz grilla.

fot.TV28