Plebiscyt na Najpopularniejszego Trenera i Piłkarza Ziemi Limanowskiej 2022 roku rozstrzygnięty

W sobotę 25 lutego 2023 roku odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Plebiscytu na Najpopularniejszego Trenera i Piłkarza Ziemi Limanowskiej 2022. Honorowy patronat nad plebiscytem organizowanym przez Zarząd Podokręgu Piłki Nożnej w Limanowej objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W jubileuszowej gali, która miała miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej uczestniczyli:  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: Czesław Kawalec oraz Józef Jaworski, Urszula Nowogórska Poseł na Sejm RP, Andrzej Dobrzański  Dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra Sportu i Turystyki Andrzeja Guta – Mostowego, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa, Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Bogdan Łuczkowski Wójt Gminy Łukowica, Piotr Stach Wójt Gminy Laskowa, Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark , Katarzyna Szybiak,  Zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna, Aneta Sara – Pater –  Kierownik Biura Promocji Urzędu Gminy Jodłownik ,Jarosław Augustyniak  Sekretarz Gminy Kamienica, Ryszard Kołtun  Prezes Małopolskiego ZPN, Stanisław Strug Członek Zarządu MZPN, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej Limanowa oraz Stanisław Olesiak i Józef Król Wiceprezesi Limanowskiego Związku Piłki Nożnej.

Udział  w wydarzeniu wzięli również członkowie Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej, Prezesi Klubów Sportowych, oraz laureaci plebiscytu.

Piłkarze, trenerzy oraz działacze sportowi nagrodzeni w tegorocznej odsłonie plebiscytu  otrzymali statuetki i listy gratulacyjne od przedstawicieli Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej.

Gratulacje i słowa podziękowania za sportowe osiągnięcia w ubiegłym sezonie piłkarskim przekazał laureatom również Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który podczas gali został uhonorowany przez Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie otrzymując wyróżnienie „Mecenas Futbolu Małopolskiego”. Tytuł ten przyznawany jest przez MZPN osobom, urzędom, organizacjom oraz instytucjom wspierającym i promującym rozwój i działalność małopolskich klubów piłkarskich, sportowców, jak również ich trenerów.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych XXV plebiscytu na Najpopularniejszego Trenera i Piłkarza Ziemi Limanowskiej 2022:

Najpopularniejsi piłkarze IV i V ligi w 2022 roku

1. Artur Matras (Sokół Słopnice)

2.Tomasz Kurek (Orkan Szczyrzyc)

3. Dominik Jasica (Sokół Słopnice)

Najpopularniejsi piłkarze klasy „A” i „B” w 2022 roku

1. Marcin Żurek (Ostra Olszówka Raba Niżna)
  2. Sylwester Bulanda (LKS Mordarka)
  3. Marek Ślazyk (Sokół II Słopnice)

Tytuł Najpopularniejszego Trenera  IV i V ligi w 2022 roku  zdobył Paweł Zegarek (Limanovia).

Najpopularniejszym trenerem  klasy okręgowej w 2022 roku został Zbigniew Twaróg (Słomka Siekierczyna).

Tytuł najpopularniejszego trenera klasy „A” i „B” w 2022 roku zdobył Maciej Potaczek (Ostra Olszówka Raba Niżna)

Najpopularniejsi  trenerzy  grup młodzieżowych w 2022 roku:

1. Adrian Mrózek (AP Mam Talent Limanowa)
  2. Dawid Sułkowski (LKS Mordarka)
  3. Aleksander Kożuch (Krokus Przyszowa)

Tytuł Drużyny roku – seniorzy –  zdobyła  LKS „Zalesianka” Zalesie  – V liga w składzie:

Marcin Augustyn, Krzysztof Cepielik, Jakub Chronowski, Łukasz Florek, Robert Gancarczyk, Piotr Gromala, Bartłomiej Grucel, Kacper Hajduk, Konrad Karabin, Mariusz Koszut, Bogdan Kurzeja, Krzysztof Opoka, Patryk Opoka, Paweł Opoka, Krystian Pietrzak, Szymon Pietrzak, Łukasz Ryz, Dominik Sukiennik, Mateusz Sukiennik, Ryszard Ubik, Dawid Wąchała, Sylwester Wierzycki i Arkadiusz Opyd.

Prezes LKS ”Zalesianka”  Jan Gancarczyk, trener: Tomasz Sebastjański

Tytuł najlepszej młodzieżowej Drużyny roku  przyznano Akademii Piłkarskiej Mam Talent Limanowa w składzie:

Szymon Kalemba, Dominik Surma, Dominik Dudek, Bartosz Chełmecki, Jakub Marek, Oliwier Kapera, Mikołaj Włodarczyk, Mateusz Piekarczyk, Tomasz Zimirski, Paweł Chudy, Wiktoria Kocoń, Szymon Podgórni, Sebastian Wątor, Kacper Firlej, Maksymilian Lis, Bartłomiej Duchnik, Marcel Piechura.

Trenerzy: Kamil Musiał, Adrian Mrózek, Marek Jajeśnica.

W kategorii „Talenty piłkarskie” wyróżnieni zostali:

1. Szymon Majeran                  Harnaś Tymbark – Limanovia – Wierchy Rabka – Podhale
  2. Paweł Kulig                          Wierchy Pasierbiec – Limanovia
  3. Łukasz Czachura                 Mordarka – Limanovia
  4. Oliwier Mrożek                   Limanovia
  5. Szymon Żelasko                 Mordarka – Limanovia
  6. Hubert  Olejarz                    AP Mam Talent – Sandecja
  7. Błażej  Slazyk                       Limanovia
  8. Piotr Palacz                        Sokół  Słopnice – Sandecja
  9. Wiktoria Kocoń                   AP Mam Talent Limanowa
  10. Bartłomiej Sobczak             Harnaś Tymbark
  11. Kacper Talar                        Uran Łukowica – Sandecja
  12. Kinga  Król                        Uran Łukowica – kaptan drużyny piłk. kobiet
  13. Dawid  Haras                         Turbacz Mszana Dolna – wychowanek Zenitu Kasinka Mała

Ponadto Małopolski Związek Piłki  Nożnej  przyznał także następujące  okolicznościowe wyróżnienia i  honorowe odznaczenia:

Medalem 110 lat MZPN  odznaczony została  Antoni Kaleta Prezes LKS ”Orkan” Szczyrzyc,

Złotą Odznaką Honorową  MZPN odznaczony został Antoni Skirliński Prezes KS „Krokus” Przyszowa,

Srebrną Odznakę Honorową MZPN przyznano Jackowi Bugajskiemu – redaktorowi Limanowskiego Portalu Informacyjnego Limanowa.in.

Gratulujemy  serdecznie laureatom – sportowcom i trenerom piłkarskim Ziemi Limanowskiej!