Pod skrzydłami Anioła

W X-lecie ustanowienia Patronatu Św. Michała Archanioła nad Miastem Mszana Dolna w dniach 28-29 września 2019r. odbyła się uroczystość odpustowa parafii pw. św. Michała Archanioła połączona z uczczeniem Jubileuszu.

W dniu 28.09.2019r. miała miejsce uroczysta Msza Św. Jubileuszowa pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

W niedzielę, 29.09.2019. po uroczystej sesji Rady Miejskiej nastąpił przemarsz ulicami miasta na Mszę św., natomiast o godz. 15.00 Uroczysta Msza Św. Odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła.

Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego oraz konkursu na anielskie przebranie odbył się koncert na finał warsztatów muzycznych  „Pod skrzydłami Anioła” w ramach projektu „Mozart kontra Sinatra”- Aktywizacja Integracyjna przez sztukę. Mirosław Witkowski wspólnie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oazy, scholi parafialnej oraz innymi miłośnikami śpiewu wykonał pieśni religijne i rozrywkowe.

Na zakończenie wystąpił Łukasz Buksa z zespołem. O. Łukasz Buksa jest duszpasterzem młodzieży, franciszkaninem; wykonał m.in. utwory „Radość” i „Możesz więcej”, którymi porwał publiczność do wspólnego śpiewu.

zdjęciezdjęcie2

zdjeci4